Search
Generic filters

Adobe Flash Player Internet Explorer İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Adobe Flash Player Internet Explorer İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Diğer indirme seçenekleri:

Adobe Flash Player (For Ie)


 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 1.2 MB
 • Programın üreticisi: Adobe
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Adobe Flash Player Internet Explorer” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Adobe Flash Player, internet tarama programları için bir eklentidir ve web sayfalarında çalıştırılan animasyon, video ve oyunlar gibi çeşitli içeriklerin görüntülenmesini sağlar.

Özellikle eski dönemlerde, çok sayıda web sayfası Adobe Flash Player’ı gerektirirken, günümüzde web sayfaları genellikle HTML5 ve benzeri teknolojileri kullanarak bu gibi içerikleri oluşturmaktadır.

Bu nedenle, Adobe Flash Player’ın kullanımı giderek azalmaktadır ve çoğu tarama programı için varsayılan olarak yüklü olmamaktadır. Ancak, hala bazı eski web sayfaları veya özel amaçlar için Adobe Flash Player’ın yüklenmesi gerekebilir.

Adobe Flash Player neden bitirildi?

Adobe Flash Player, web tarama programları için yaygın olarak kullanılan bir eklenti olmasına rağmen, günümüzde artık çok sayıda web sayfası tarafından kullanılmamaktadır. Bunun nedeni, Flash Player’ın bazı güvenlik açıklarına sahip olması ve performansının diğer teknolojilere göre düşük olmasıdır. Bu nedenlerden dolayı, Adobe Flash Player’ın kullanımı giderek azalmaktadır ve çoğu tarama programı için varsayılan olarak yüklü olmamaktadır.

Ayrıca, bazı tarama programları ve cihazlar, Adobe Flash Player’ın yüklenmesini veya çalıştırılmasını tamamen engellemektedir. Bu nedenle, Adobe Flash Player’ın kullanımı son zamanlarda hızla azalmıştır ve birçok web sayfası, animasyon, video ve oyun gibi içerikleri HTML5 ve benzeri teknolojileri kullanarak oluşturmaktadır.

Sonuç olarak, Adobe Flash Player günümüzde çok az sayıda web sayfası tarafından kullanılmakta ve genellikle tarama programları için varsayılan olarak yüklü olmamaktadır. Bu nedenle, Adobe Flash Player’ın kullanımı sona ermiştir ve çeşitli web teknolojileriyle değiştirilmiştir.

Adobe Flash Player Internet Explorer Ekran Görüntüleri


Adobe Flash Player Internet 2

Bilgisayara “Adobe Flash Player Internet Explorer” Nasıl Yüklenir?


“Adobe Flash Player Internet Explorer” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Adobe Flash Player Internet Explorer” nasıl silinir?


“Adobe Flash Player Internet Explorer” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir