Search
Generic filters

AIDA64 Extreme Edition İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Aida64 Extreme Edition (Everest Ultimate) Indir

 • Programın lisansı: Deneme / Reklamlı
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 46 MB
 • Programın üreticisi: FinalWire Ltd
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“AIDA64 Extreme Edition” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Bilgisayarınız hakkında detaylı bilgi veren ve sistem testleri yapabileceğiniz, bilgisayarınızın donanımsal ve yazılım olarak sistem hakkında bilgi toplayabileceğiniz güzel bir program olan AIDA64, bilgileri HTML web sayfası olarak, düz metin olarak veya e-mail ile gönderebileceğiniz rapor halinde kaydedebilir veya yazıcınızdan çıkartabilirsiniz.

AIDA64, bir sistem analiz ve benchmarking uygulamasıdır. Bilgisayarınızın donanımsal ve yazılımsal özelliklerini tarayarak, bunlar hakkında detaylı bilgi toplar.

Örneğin, işlemci türü ve hızı, RAM miktarı, ekran kartı özellikleri, sabit disklerin boyutu ve doluluk oranları gibi bilgileri toplar. Ayrıca, bu bilgileri HTML biçiminde web sayfası olarak, düz metin olarak veya e-mail ile gönderebileceğiniz rapor halinde kaydedebilir veya yazıcınızdan çıkartabilirsiniz.

AIDA64 ayrıca, bilgisayarınızın performansını test etmenize yardımcı olur. Örneğin, işlemci hızını ve veri transfer hızını ölçebilir, bellek erişim hızını test edebilir ve grafik işlemlerinde performansı ölçebilir.

Bu testler sonucunda elde edilen skorlar, standart skorlarla karşılaştırılarak bilgisayarınızın performansı hakkında fikir edinebilirsiniz.

AIDA64, ayrıca sistem güncelleştirme ve optimize edebilme özelliklerine de sahiptir.

Örneğin, bilgisayarınızda kullanılmayan veya gereksiz olan öğeleri temizleyebilir, sistem kaynaklarını düzenleyebilir ve sistem hızını arttırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, sistem sürücülerini güncelleyebilir ve bilgisayarınızın donanımı hakkında detaylı bilgi sağlar.

AIDA64 Extreme Edition Ekran Görüntüleri


Aida64 Extreme | Aida64

Bilgisayara “AIDA64 Extreme Edition” Nasıl Yüklenir?


“AIDA64 Extreme Edition” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “AIDA64 Extreme Edition” nasıl silinir?


“AIDA64 Extreme Edition” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir