Search
Generic filters

Almanyada çeyrek altın fiyatı (sürekli güncellenmektedir)

Almanyada Ceyrek Altin Fiyati 1

Altın, yatırım ve hediyelik amaçlı tercih edilen bir metaldir. Almanya’da altın fiyatları, uluslararası altın piyasalarıyla paralel olarak değişir. Aşağıdaki tablo, Almanya’da çeyrek altın fiyatlarını göstermektedir.

Ceyrek Altin 89,08 €
Yarim Altin 178,16 €
Tam Altin 361,88 €
2.5 lik Altin 890,79 €

Tablodan da görülebileceği gibi, çeyrek altın fiyatları yıllara göre değişkenlik gösterir. 2021 yılında çeyrek altın fiyatı, 275,20 Euro civarında olmuştur. Önceki yıllara göre artış göstermiştir. 2020 yılında fiyatlar 231,60 Euro, 2019 yılında 196,80 Euro, 2018 yılında 195,30 Euro ve 2017 yılında 174,90 Euro civarında olmuştur.

Çeyrek altın, 1/4 onsluk altın bir sikke olarak bilinir. Çeyrek altın fiyatı, altın piyasalarındaki dalgalanmalara göre değişebilir. Altın fiyatlarını etkileyen faktörler arasında küresel ekonomik koşullar, enflasyon, faiz oranları ve arz-talep dengesi yer almaktadır.

Almanya’da altın fiyatları, uluslararası piyasalardaki dalgalanmaların yanı sıra, Almanya’nın iç piyasasındaki altın taleplerine ve arzına da bağlıdır. Almanya’da altın ticareti yapan birçok dükkan ve tüccar mevcuttur. Tüketiciler, altın almadan önce piyasayı araştırabilir ve fiyatları karşılaştırabilirler.

Sonuç olarak, Almanya’da çeyrek altın fiyatları yıllara göre değişkenlik gösterir. Altın fiyatlarını belirleyen faktörler arasında küresel ekonomik koşullar, enflasyon, faiz oranları ve arz-talep dengesi yer almaktadır. Almanya’da altın ticareti yapan birçok dükkan ve tüccar mevcuttur ve tüketiciler fiyatları karşılaştırarak en uygun seçeneği bulabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir