Search
Generic filters

Arkadaşlık Sözleri 2023 (Yeni 149 Söz) Hiçbir Yerde Yok!

Arkadaslik Sozleri 1

Sosyal medyada paylaşılan tüm Arkadaşlık sözlerini sizler için didik didik ettik. Facebook, Twitter, Instagram, Tik Tok ve YouTube’da Arkadaşlık ile ilgili duygusal, mutlu, hüzünlü, kısa, özlü, huzurlu, romantik ve anlamlı en güzel sözleri toplayıp bu sayfada maddeler halinde listeliyoruz…

En Etkileyici ve En Anlamlı Arkadaşlık Sözleri:

 1. Onunla konuştuğunda rahatlayabiliyorsan eğer, çok iyi bir arkadaşa sahipsin demektir.
 2. Sağlam bir arkadaşa sahipsen, aynaya ihtiyaç duymazsın.
 3. Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.
 4. Riya ile paranın padişahı değiliz biz. Parçalanmış gönül hırkalarını yamar giyeriz biz. Arkadaşlarla ağlar arkadaşlarla güleriz biz.
 5. Arkadaş gölge veren bir ağaç gibidir. Bunaldığın zaman gölgesinde dinlenirsin.
 6. Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.
 7. Rüzgârın kemanını çaldığı, damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıp ta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun güzel arkadaşım.
 8. Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.
 9. Arkadaşın saha zırh oluyorsa, sen de arkadaşına silah olmalısın.
 10. Geldiğin zaman boşluk dolduran değilsin, gittiğin zaman yeri doldurulamayansın canım arkadaşım.
 11. Birçok insan hayatına girip çıkacak, ama yalnızca gerçek arkadaşlar kalbini iz bırakacak.
 12. Arkadaş edinmenin tek yolu, arkadaş olmaktır.
 13. “Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.”
 14. “Dostuna da düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun.”
 15. Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir.
 16. Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerede olsa tanırım. Ne mesafeler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü.
 17. Akıllı bir adam düşmanlarından, arkadaşlarının aptallığından daha fazla faydalanır.
 18. Bize benim için ölecek değil, benim için yaşayacak dostlar lazım.
 19. Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil, sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına, merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…
 20. Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan.
 21. Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
 22. “Sadece gerçek arkadaşlarınız, yüzünüz kirliyse bunu size söyler.”
 23. Arkadaş edinmenin tek yolu arkadaş olmaktır.
 24. Gülmek senin için bir tutku olsun. Olur da bir gün ağlarsan eğer o da mutluluktan olsun.
 25. “Arkadaşınızın evinize sık sık gidin, çünkü kullanılmayan yolu çalılar bürür.”
 26. Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların. Ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.
 27. Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak dostum.
 28. Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akı verirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım, beni hiç unutma.
 29. Bir bağrı yanık karındaşım var, ağlar mı bilmem. Uzanıp da gözlerine akan yaşları silemem, yarın askere gidecek gitme kal diyemem, ağlama gardaş ağlama ağlayıp da yüreğimi dağlama.
 30. Evet arkadaşım! Gülmek varken sürat aşmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken, kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez.
 31. Dünyada dost denilen kelime yalan. Benim en iyi dostum içkim sigaram. Onlar da terk ederdi olmasa param.
 32. Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.
 33. Arkadaşlık Sözleri
 34. “Arkadaşını yalnızken ikaz et, başkalarının yanında öv.”
 35. Tabağına yiyeceğin kadar yemek hayatına da yetecek kadar arkadaş al yoksa tabağına fazla aldığın yemek karnini fazla arkadaş alırsan da başını ağrıtır.
 36. “Günün birinde hepimiz sonsuza dek susacağız. Onun için sevdiklerinize şimdi “Seni seviyorum” demekten çekinmeyin.”
 37. “Biri gerçeği duymak istemediği, öteki yalana hazır olduğu zaman dostluk, dostluk olmaz.”
 38. Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.
 39. Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman var olduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.
 40. İnsanlar vardır; berrak, pırıl pırıl bir deniz. Boşa gitmez ne kadar güvenseniz. Dibini görürsünüz her şey meydanda. Korkmadan dalarsınız, sizi sarar bir anda. İçi dışı birdir çekinme ondan. Her sözü içtendir, her davranışı candan…
 41. Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, insanın hayatta sadece bir defa görebileceği harika bir rüyasın güzel arkadaşım.
 42. Bencillik dostluğun zehridir.
 43. Yalnızca bizim gibi insanlar, benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar amacı doğru olarak öldüğü gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.
 44. Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk kendinden emin bir şekilde sorar: Ben senden daha candan ve daha yakınım. Sen niye varsın ki bu dünyada? Arkadaşlık cevap verir: Sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için.
 45. Paran olmadığı zamanlar gerçek arkadaşlarını görebilirsin.
 46. Ufak hatalar için dostunla darılmaktan sakın.
 47. Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar. Güneş yalnız olsa da etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar.
 48. “Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz.”
 49. Ey gönül bir sürü dostunun yanında elbet ki düşmanların da olacak. Ama imtihan bunca düşmanın varken seni dostun vuracak.
 50. Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.
 51. Eğer arkadaşın uzak bir yere giderse, o uzak yer senin yakınına gelir!
 52. “Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı.”
 53. “Arkadaşlık her zaman gölge veren bir ağaçtır.”
 54. Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.
 55. Hiç kimse bir arkadaş kaybedecek kadar zengin değildir. Hele ben hiç değil. Affet beni dostum.
 56. Yürek umutlara gebe olduğundan beri, ayrılıklara hiç yenik düşmedik biz, gönlümüz darağacında olsa bile dosta selam göndermeyi, unutmadık biz.
 57. “Arkadaş, arkadaşlarının kusurlarına ve zayıflıklarına katlanmak zorundadır.”
 58. Arkadaşının omzunda ağlayabilmeli, dertlerini onunla paylaşabilmelisin. Arkadaş senin için ağır yükleri sırtlayabilen kişidir.
 59. “Güller laleler bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır.”
 60. Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var. Onlar milyonlarca yıldızlar arasında benim güneşim.
 61. Gün gelir bir gün yalnız kalırsan, akıverirse iki damla gözyaşı gözünden, canlanırsa anıların birden bire beni hatırla arkadaşım, beni hiç unutma.
 62. “Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz.”
 63. “Arkadaşlar gelip gidebilir ama düşmanlar birikir.”
 64. “Dost, hem iyi görünen, hem iyi olan insandır; iyi görünen ama iyi olmayan insan ise dost görünür, ama dost değildir.”
 65. Sana destek olan arkadaşların gün gelir köstek olmaya başlar. Bu yüzden arkadaşlarını iyi seç.
 66. Öyle insanlar var ki doğuştan gelir mecburiyettir adına akraba denir. Sonradan gelir kardeşten ötedir adına dost denir.
 67. Kaybetmeyi göze alamayacak kadar dostum yok.
 68. Şimdilik hoş çakal arkadaşım. Yine gel, yanına senin gibi gülen gözlü, yüreği sevgi dolu insanları alıp yine gel olur mu?
 69. Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili, kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak.
 70. Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam, ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.
 71. Dost dediğin ayağını kaydıran değil, kaydığında seni yerden kaldırandır.
 72. Kişi arkadaşı ile ölçülür.
 73. Bir dost yüzüne ihtiyaç duyduğunda başını kaldır ve gökyüzüne bak. Gündüzleri bulutların, geceleri yıldızların arkasından gülümsüyor olacağım.
 74. Arkadaş, insanın kendisine verdiği hediyedir.
 75. Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.
 76. “Yalnızca hava, ışık ve dostun varsa hiç üzülme.”
 77. Bizde kardeşlik ölümü bilip yanında kalmaktır! Gerçek arkadaşlık iki bedende bir ruhtur.
 78. Gerçek dost: ilk göz yaşını görür, ikinciyi yakalar, üçüncüyü durdurur.
 79. Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür.
 80. Hayat, arkadaşlıktan daha büyük bir hediye vermez.
 81. Arkadaş hem sevince hem kedere ortak olur.
 82. En yüksek dağların en iyi arkadaşları yalnızca bulutlar ve maceracı dağcılardır!
 83. “Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver.”
 84. Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.
 85. “Hiç kimse, her şeye sahip olsa da, arkadaşı olmadan yaşamak istemez.”
 86. Arkadaşlık Sözleri Uzun ve Resimli Dostluk Sözleri
 87. “Yaşamda hiçbir şey, dostluk kadar değerli olamaz.”
 88. İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgâra fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgâr nasıl esiyor.
 89. “Kusurlarınızı size söyleyebilecek arkadaşlar bulun.”
 90. Güvenle başlamış olan arkadaşlıklar, kardeşlik ile terfi kazanır.
 91. “Arkadaşlığını ispat edene kadar, hiç kimse gerçek arkadaş değildir.”
 92. “Gerçek dostluk fosforlaşma gibidir, çevremizi karanlık sarınca iyice parlar.”
 93. Arkadaş edinmenin zamanı, ona ihtiyacınız olmadan öncedir.
 94. “En büyük iyilik, arkadaşına ikramda bulunmaktır.”
 95. Düşmanım dost olacağına düşman olsun daha iyi.
 96. Kendini mutsuz hissettiğinde kalbini dinle, çünkü sen kalbin kadar temiz ve güzellikleri hak eden birisin tüm güzellikler seninle olsun canı arkadaşım.
 97. Her zaman yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların ama bir kez adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç mi hiç unutmadık.
 98. İyi bir arkadaş sırlarını senin için saklar. En iyi bir arkadaş kendi sırlarını saklamana yardım eder.
 99. “Önümden gitme seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal.”
 100. Semadaki yıldızlar sönünce gözlerinde gecenin yalnızlığını hissedince, muhtaç olunca bir dost sohbetine, unutma ki seni düşünen bir dost var bu şehirde.
 101. “Dostlar, öyle bir ailedir ki insan o ailenin fertlerini, yalnız kendi seçer.”
 102. Dostum dostum güzel dostum, bu ne beter çizgidir bu.
 103. “Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir.”
 104. Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.
 105. Dostları olmalı insanın; Samimi, yüreği güzel, yoluna yoldaş, yoluna ışık tutabilen.
 106. Kardeş, dost olmayabilir ama dost, her zaman kardeştir.
 107. Arkadaşlık aşktan daha zordur, çünkü daha uzun sürer.
 108. Affet beni hep güzeli analım, anılarda tebessüm yaşatalım, ben kırdım, ben üzdüm yaraladım. Mutluluk gölgen olsun arkadaşım.
 109. “Çok ziyaret usandırır, az ziyaret dostluğa zarar verir.”
 110. İki dost varmış dünyanın farklı yerlerinde, birbirlerini özlediklerinde sevgilerini rüzgara fısıldarlarmış, dışarı çık gör bak dostum rüzgar nasıl esiyor..
 111. “İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır.”
 112. Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.
 113. “Birçok kez, kötü başlangıçlardan iyi arkadaşlıklar filizlenmiştir.”
 114. “Başka türlü davranmak, açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma.”
 115. Dostluklara mesken bu yürek aşklara değil, sevgilinin gözlerine değil dostun sözlerine, selamına, merhabasına muhtaç bu yürek. Merhaba ey dost bu gece de yüreğimdesin…
 116. Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız dostluğumuzu asla unutmadık.
 117. Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşlarının akmadığı, gülücüklerin bitmediği, en güzel günler sizinle olsun sevgili dostum.
 118. Arkadaşlık bir roman gibidir. Yazmak için senelerini verirsin, yakmak için ise bir iki dakika yeterlidir.
 119. Koca bir çölde kum tanesi olmak ya da okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasından senin arkadaşın olmak.
 120. Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.
 121. “Sende en iyi ne varsa, dostuna onu ver.”
 122. Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır, kıymeti ancak elden gittikten sonra anlaşılır.
 123. Gönüller birdir vücutlar ayrı olsa da. Dostluk bitmez dostluk abidesi yıkılsa da. Unutmayız dost uzakta olsa da hatta dost bizi unutsa da.
 124. Arkadaşlık duygusu belki de aşk duygusunun daha da üzerinde bir hissiyattır.
 125. Sonra çekildim bir kenara, seyrettim olan biteni. Baktım; kimde ben ne kadarım, kim bende ne kadar kalmış.
 126. Güneşe bağlandı korkuyla önce insan. Sonra ateşe, suya. Ay battı su kurudu gün bitti. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan. Can dostuma.
 127. Dostluk, mantar yemeği gibidir. Zehirli veya zehirsiz olup olmadığı ancak yendikten sonra belli olur.
 128. Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
 129. “Arkadaş edinmenin tek yolu, arkadaş olmaktır.”
 130. İyi bir arkadaş olmak istiyorsan, bana sadece doğrularımı değil hatalarımı da söylemelisin.
 131. Ve bazen de; seninle konuşmak iyi geldi, diyebileceğin birisi olmalı.
 132. Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin, tek başına yaşanmayacak kadar zordur.
 133. Ürkek başladığımız şeyler gün olup vazgeçilmez olunca, bir bakışta sevgiyi yakalıyorsak, kendimizi güçlü, coşkulu, tutkulu hissediyorsak desene arkadaşım biz dostuz.
 134. Arkadaşlık ömür boyu, aşklar gönül boyu sürer.
 135. Rüya; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir. Arkadaş; uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir. Hayal gücü; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır ve hayat; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır. Açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle.
 136. Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.
 137. Baki dostluk adına nice dilekler vardır. Ölümün dahi ayrılık sayılmadığı gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar. Sevgide birleşen yürekler vardır.
 138. “Arkadaş uğrunda ölmek kolay, fakat uğrunda ölünecek arkadaşı bulmak zordur.”
 139. Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene.
 140. Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.
 141. Hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğinin kadar yakın olsun, umutların gerçek, gerçek mutlulukların sonsuz olsun.
 142. Ömür boyu iki arkadaşın varsa, şanslısın. Eğer iyi bir arkadaşın varsa, çok şanslısın.
 143. Dostlar okyanusun dibinde, midyenin içindeki inciye benzerler, az bulundukları için çok değerlendirirler.
 144. Paylaşmanın asaletini hiçbir zaman bencilliğin çirkinliğine tercih etme ve öyle bir arkadaş seç ki sen onun için ölümü düşünürken, o senin için çoktan ölmüş olsun.
 145. “İyi dostluklar, temiz hesaplarla kurulur.”
 146. Gerçek bir arkadaş iki gövdede yaşayan bir ruhtur.
 147. Arkadaş, yanında kendin olabileceğin kişidir.
 148. Dost dediğin çay gibi olmalı. Şekeri ne eksik ne fazla, içine bir tat bırakmalı bazen acı, bazen tatlı, ama hep ihtiyaç duymalı.
 149. Arkadaş, seni ailen kadar çok tanıyabilen kişidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.