Search
Generic filters

Atom İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Atom (64-bit) İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Atom (32-bit) İndir

Atom Indir


 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 185 MB
 • Programın üreticisi: Github Inc
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Atom” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


GitHub, internette en iyi yazılım geliştirme topluluklarından biridir. Atom, birçok programlama dili için IDE olarak kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu bir metin düzenleyicisidir ve bu topluluk tarafından sürekli desteklenmesi sayesinde birçok fırsat sunar.

Sözdizim vurgulayıcısı, dilleri otomatik olarak tanıyabilme, metin tamamlama, birden fazla panel kullanma ve projelerinizi birden fazla klasöre kaydetme gibi bir kod düzenleyicisinde isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

En iyi özellik ortamın modüler olmasıdır, ekstra paketler yükleyerek daha fazla özellik ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda Git için bir denetim sistemi de içermektedir, böylece GitHub platformu üzerinden içeriğinizi yayınlayabilirsiniz.

Atom, çoklu platformdadır (Windows, Linux ve Mac) ve projeleriniz için platformlar arası kullanımına izin verir. Özelleştirme, IDE’nin en büyük cazibesi: yazının yazıldığı tarihte 2.000’den fazla paket ve 600’ten fazla tema bulunmaktadır.

Programı nasıl özelleştirebileceğiniz ve zaten dahil edilen özelliklerin sayısına baktığınızda, bu bugün mevcut olan en iyi web geliştirme araçlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Daha da iyisi, benzer alternatiflerle karşılaştırıldığında bilgisayarınızda çok fazla yer kaplamıyor.

Atom Ekran Görüntüleri


47396 Img 63C56Af5650Cb 2

47396 Img 63C56Af67Cec1 4

47396 Img 63C56Af783Af3 6

47396 Img 63C56Af87B78B 8

Bilgisayara “Atom” Nasıl Yüklenir?


“Atom” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Atom” nasıl silinir?


“Atom” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir