Search
Generic filters

Baba Sözleri 2023 (Yeni 96 Söz)

Baba Sozleri 1

Sosyal medyada paylaşılan tüm Baba sözlerini sizler için didik didik ettik. Facebook, Twitter, Instagram, Tik Tok ve YouTube’da Baba ile ilgili duygusal, mutlu, hüzünlü, kısa, özlü, huzurlu, romantik ve anlamlı en güzel sözleri toplayıp bu sayfada maddeler halinde listeliyoruz…

En Etkileyici ve En Anlamlı Baba Sözleri:

 1. Benim gökyüzümdeki en kocaman ve en çok parlayan yıldız sensin babacığım. Ömrüm boyunca senin yolundan yürüyüp, senin gibi kocaman yürekli bir insan olmaya çalıştım. Seni çok seviyorum canım babam.
 2. Dünyaya yeniden gelsem, yine senin evladın olmak isterim BABA.
 3. Büyüdüm ve kalbim defalarca kırıldı babam. Hani seni korumaya çalıştığın küçücük kalbim var ya, işte o defalarca paramparça oldu. Defalarca yalnız bırakıldım ve kayboldum. Ancak her seferinde senin ışığın çıkardı beni aydınlıklara. İyi ki varsın benim bir tanecik babam.
 4. Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir.
 5. Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek Canım babam…Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz kahramanımız Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun babacım.
 6. “Kendi çocuğunu tanıyan akıllı bir babadır.”
 7. Bana hep başımı dik tutmam gerektiğini söyleyip dururken çok haklıydın babacığım. Bu hayatta başını eğdiğin an seni birisi gelip arkandan vuruyor. Ama sen beni asla yarı yolda bırakmadın, bunun için sana yüzlerce teşekkürler benim canım babam…
 8. Baba demek koca çınar demektir. Sen de bizim çınarımız oldun baba. Senin çevrende toplanır, hep birlikte mutlu oluruz. Senin masanda yemek, yediğimiz emeklerin hep en lezzetlisidir. Sen bizim ailemizin direği, mutluluğumuz, huzurumuzsun. İyi ki varsın canım babam…
 9. “Ben bu vizyoner anne ve babanın bir ürünüyüm.”
 10. İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar.
 11. Benden ne kadar uzak olursan ol, senin sevgini ve ilgini her zaman kalbimin tam içinde hissettim ben canım babam. Senin çocuğun olmak bana hep mutluluk verdi. Seni çok seviyorum.
 12. Artık yürümeyi öğrendim. Fakat hala düşmekten korkuyorum. Ellerimi bırakma baba!
 13. Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur.
 14. Baba evin direğidir evde ki güvendir. Canım babamın babalar günü kutlu olsun.
 15. Baba kokusu başkadır. Senin yanındayken, beni kollarının arasına aldığında tüm acılar son bulur, dertlerim biter, hayat neşeyle devam eder. Sen benim bir tanecik babamsın, canımsın, her şeyimsin. Seni çok seviyorum aslan babam…
 16. Bana bir bayram verin. İçerisinde babam olsun.
 17. Benim için öyle güzel bir örneksin ki babam, seninle birlikte dünyanın tüm güzelliklerini keşfediyorum. Sen benim en vazgeçilmezimsin, seni çok seviyorum benim bir tanecik babam…
 18. Seni anlatırken sözcükler boğazıma diziliyor, kelimelerim kifayetsiz kalıyor canım babam. Sen benim en büyük öğretmenimsin. Seninle birlikte bu hayatın farklı yüzlerini keşfettim ben ve bu yolculuk boyunca benim ellerimi tutmaktan hiç vazgeçmedin.
 19. Sen hiç gitmedin mi Baba… Gözlerimden kalbime taşındın, önceden bir yerdeyken şimdi baktığım her yerdesin.
 20. Bir gün Türk erkeği kız arkadaşıyla gezerken kız sorar: bana öyle bir şey söyle ki kalbim hızla çarpsın der erkek: baban arkanda.
 21. Ömrüm boyunca ellerimi asla bırakmayacağına emin olduğum tek insan sensin babam. Ne olursa olsun beni asla yalnız bırakmayacağına öyle eminim ki… Sen benim bir tanemsin, seni çok seviyorum.
 22. Sen dünyanın en iyi babasısın. Seni çok seviyorum canım babam.
 23. Hiç durmadan özlüyorum ve hiç durmadan bekliyorum seni, belki bir gün gelirsin diye. Eğer gelirsen, bu sefer sana doymak, ellerini hiç bırakmamak istiyorum canım babam. Ne olur sesimi duy ve gel bul beni. Seni çok özledim bir tanecik babam.
 24. Bazı süper kahramanların pelerini yoktur. Onlara baba denir!
 25. Dost, bazen annen bazen baban bazen eşin bazen kardeşin olabilir. Gerçek dost hata bile yapsan seni terk etmeyendir.
 26. Bana bırakacağın en güzel miras, ne evler ne de arabalar olur babam. Bana bırakacağın en güzel miras, güzel öğütlerin ve hayat felsefen… Bunlar için sana binlerce kez teşekkür ederim benim bir tanecik babam.
 27. Bir baba yüz öğretmene bedeldir.
 28. Sendin benim ilk kahramanım ve hayatımı neşelendiren en uzun ve en güçlü adam. Seninle birlikte neler öğrendim neler… Dizlerim her kanadığında pansuman yapan, her ateşim çıktığında sabaha kadar başımda bekleyen muhteşem adam…
 29. “Benim güzellik ikonum annem ve babam arasındaki aşktır.”
 30. Sensiz bir gün daha geçiriyorum ve inan bana, kendimi çok yalnız hissediyor, çok üzülüyor ve çok üşüyorum, beni üzmeden dön lütfen babacığım. Seni seven yavrun.
 31. Odamda gece yarıları kâbuslarımdan uyanıp da seni çağırışlarım geliyor aklıma, nasıl da kapıda belirdiğin an korkum bir anda yok oluverirdi… Sana sarıldığım an, dünyadaki tüm dertlerim bitiverirdi. Sen benim hayatımda hep böyle bir etkiye sahip oldun canım babam.
 32. Bir tek senin yanındayken arınıyorum sanki dünyanın pisliğinden ve sadece senin yanındayken gerçek huzuru tadıyorum. Beni koruyup kollaman öyle değerli ki benim için babam, sana asla anlatamam… Seni çok seviyorum benim her şeyden değerli babam.
 33. Babalar oğullarının ilk kahramanı, kızların ise ilk aşkıdır.
 34. Bazıları babasının kıymetini bilmez, bazıları kıymet bilecek bir baba bulamaz.
 35. Babasız bir ev, duvaksız geline benzer.
 36. Senin evladın olduğum için Allah’ıma sonsuz şükürler olsun. Babacım
 37. “Ailemiz için yaptıkları tüm emekler için annem ve babamdan Allah razı olsun.”
 38. Baba cennetin orta kapısıdır.
 39. Babasız evlerde akşam erken olur.
 40. Baba, fâni hayatın, terbiye vereni ise ebedî hayatın sebebidirler.
 41. Babam… Sen olmayınca hep bir şeyler eksik.
 42. Sen uzağımda olsan bile, ben seni yüreğimde hissederim BABAM.
 43. Bir adam yaşlandığını anlar, çünkü babasına benzemeye başlar.
 44. Sevgilinle arada kanka olacaksın. Yeri geldiğinde sırdaşın. Bazen yeri gelecek annen ya da baban olacak. Hatta dalga geçeceksin onunla sinir olacak o da sana seni kızdıracak. Aşık olduğun kişi sadece sevgilin olursa ilişki yürümez yani..
 45. Babanın erdemleri çocuklarının servetidir.
 46. Her zaman yanımda olduğun için teşekkür ederim sevgili babam.
 47. Dünyanın en yakışıklı babasına, seni çok seviyoruz.
 48. “Babam benim öğretmenimdi. Ama en önemlisi harika bir babaydı.”
 49. Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin.
 50. Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla babacığım bir günümde değil her günümdesin.
 51. 2022’in yılının en dikkat çeken baba sözlerini sizlerle paylaştık. Bu kısımdaki baba sözlerini 2022 yılının babalar gününde ve babanızın doğum gününde paylaşabilirsiniz.
 52. “Bir babanın çocukları için yapabileceği en önemli şey annelerini sevmektir.”
 53. Solumun en rahat köşesinde bağdaş kuran adam! Varlığına Elhamdülillah canım babam.
 54. Prenses olmak için prense ihtiyacım yok. Ben zaten kralın kızıyım.
 55. İlk adımımı attığım günden beri ellerimi hiç bırakmayan babam. En kötü ve en güzel anımda hep yanımda olduğun için sana binlerce kere teşekkürler. Sen benim en büyük kahramanımsın…
 56. Kanından kan verdin, var ettin beni, aldın kollarına kucağına, sarıldın baba rızık temin ettin zorlukla yıllarca bana, alın teri döktün gurbetlerde yoruldun baba. Babalar günün kutlu olsun canım babam.
 57. Ailemizin direği, gönlümüzün biriciği, iyi varsın ki varız. Haram lokma geçirmeden boğazımıza helal lokma yedirensin. Seni çok seviyoruz.
 58. Ailemizin direği, gönlümüzün biriciği, iyi varsın ki varız. Haram lokma geçirmeden boğazımıza helal lokma yedirensin. Seni çok seviyoruz.
 59. Babanın faziletleri, çocukların servetidir.
 60. Bir baba yüz evlada bakar da yüz evlat bir babaya bakamaz.
 61. Seninle doluyor içim; neşenle ve sevginle. Öyle güzel yansıtıyorsun ki içindeki sevgiyi bana. Sen beni sevdikçe dünya benim için daha bir güzel dönüyor canım babam…
 62. Baba omzu diye bir yer var. İliklerine kadar huzuru hissettiğin…
 63. Babamı özlemek mi? Gölgesini görsem sarılırım.
 64. Kocaman kalbinde sevgiden başka duyguya yer olmayan, dünyanın en cömert, en fedakar, en anlayışlı ve en şefkatli erkeği… Ben ona “baba” diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek. Beni ben yapan en değerli varlığım. Babalar günün kutlu olsun, seni çok seviyorum.
 65. Anne gezindiğin bağ, baba yaslandığın dağdır. Ömrümün en güzel çağı annen ve babanla olandır.
 66. Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum.
 67. Babana riayet edersen, sende oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.
 68. Baba, fani hayatın terbiye vereni ise, ebedi hayatın sebebidir.
 69. Sesin öyle bir huzur veriyor ki babam, küçük bir çocuk gibi hikâyelerinde tekrar uykuya dalmak istiyorum. Yanında geçmişe dönüyorum ve seninle tekrar çocuklaşıyorum. Seni çok seviyorum… İyi ki varsın benim bir tanecik babam.
 70. Hayat ağacım rol modelim…ilk aşık olduğum adam canım babam…bizim için çabalayan kendini yok sayan adam…Babalar günün kutlu olsun …
 71. Daha küçücükken tanıştım seninle ve bak şimdi kocaman oldum. Senin öğrettiklerinle tanıdım hayatı ve hep o şekilde yoluma devam ettim. İyi ki vardın canım babam… Seni çok seviyorum.
 72. Babalar soğuk görünür ama sıcaklığı öldükten sonra bile hissedilir.
 73. “Çocuklukta bir babanın korumasına duyulan ihtiyaç kadar güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum.”
 74. Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun. Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun.
 75. Sen bizim sarsılmaz dayanağımız, sen bizim merhamet yürekli canım babamızsın.
 76. Derdimi, hüznümü, neşemi, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım, babalar günün kutlu olsun!
 77. Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz.
 78. Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir.
 79. Bu hayatın iki yüzünün olduğunu ama bizim hep iyilerin tarafında olmamız gerektiğini anlattığında henüz yedi yaşındaydım. Şimdi hala o gün söylediğin sözün gölgesinden çıkmadım canım babam. Benim hayatımın kanatsız meleği, seni çok ama çok seviyorum.
 80. “Bir baba yüzden fazla öğretmendir.”
 81. Neden bilmiyorum ama bugün seni çok özledim Babam.
 82. Keşke zamanı geriye döndürebilsek ve tüm geçmişi geri getirebilsek… Keşke sen yine yanımda olsan ve tutabilsen ellerimden… Seni çok özledim canım babam. Bana şimdi çok uzak da olsan seni sevmeye aşığım.
 83. Bana eksikliklerini sorma hayat… Babam derim tamamlayamazsın.
 84. Unutmak mı? Gözümün gördüğü her yerde sen varsın babam!
 85. Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin.
 86. Adettir; babanın topladığını oğlu saçar.
 87. Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.
 88. Babana riayet edersen, sende oğlundan hürmet ve riayet bekleyebilirsin.
 89. Babalar çocuklarının ilk kahramanıdır, sen benim ilk ve tek kahramanımsın canım babam. Senin kadar bana güven veren bir erkek daha karşıma çıktığında onunla evleneceğim. Sen benim yol haritamsın. Seni çok seviyorum canım babam…
 90. Her zaman en güzel cümleleri seçerek konuşur ve her zaman benim ne istediğimi hep bilirdin benim canım babam. Seninle birlikteyken kelimeler anlamını yitirirdi sanki çünkü sen daha ben konuşmadan anlardın ne istediğimi. Seni çok seviyorum canım babam benim…
 91. Babanın faziletleri, çocukların servetidir.
 92. “Yaşadığım için babama, iyi yaşadığım için öğretmenime borçluyum.”
 93. Baba çınar gibidir… Meyvesi olmasa da gölgesi yeter…
 94. Yolumu aydınlatan en değerli ışığımsın, babamsın, atamsın. Senin yerin benim başımın üstünde canım babam. Seninle birlikte hayat çok daha kolay… İyi ki varsın, seni çok seviyorum benim bir tanecik babam…
 95. Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, aile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder.
 96. İyiliklerin en güzel, kişinin babasının dostlarıyla ilişkileri, dostluğu sürdürmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.