Search
Generic filters

Bir web sayfasındaki içeriği kopyalayıp wordpress veritabanına aktaran php kodu

Merhaba,

WordPress veritabanına içeriği kopyalayıp aktaran bir PHP kodu yazmak için öncelikle veritabanına erişiminizin olması gerekmektedir. Eğer bu koşullar sağlanmışsa, aşağıdaki adımları izleyerek PHP kodunu yazabilirsiniz:

  1. Veritabanına bağlanmak için mysqli_connect() fonksiyonunu kullanın. Bu fonksiyon, veritabanına bağlantıyı sağlamak için gerekli olan bilgileri (sunucu adı, kullanıcı adı, parola vb.) alacaktır.
  2. Web sayfasındaki içeriği almak için file_get_contents() fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Bu fonksiyon, bir URL’yi alır ve bu URL’deki içeriği döndürür. Örneğin, $content = file_get_contents('https://example.com/page.html'); şeklinde kullanabilirsiniz.
  3. Veritabanına içeriği kaydetmek için mysqli_query() fonksiyonunu kullanın. Bu fonksiyon, veritabanına sorgu göndermek için kullanılır ve iki argüman alır: veritabanı bağlantısı ve sorgu metni. Örneğin, mysqli_query($dbConnection, "INSERT INTO posts (content) VALUES ('$content')"); şeklinde kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek, PHP kodunu yazabilirsiniz. Ancak bu kodu yazarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

  • Veritabanına kaydedilen içeriğin metin olarak saklanması gerekmektedir. Bu yüzden veritabanındaki ilgili alanın veri tipini TEXT olarak ayarlamanız gerekebilir.
  • Veritabanına kaydedilecek içeriğin kopyalanma veya gönderilme sırasında bozulmaması için bu içeriği koruma mekanizmalarına (örneğin, mysqli_real_escape_string()) ihtiyacınız olabilir.
  • Web sayfasındaki içeriği alırken, sayfanın gerçekten var olduğundan ve doğru bir şekilde okunabildiğinden emin olun. Aksi halde, PHP kodunuz hata verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir