Search
Generic filters

ChatGPT Too Many Request in 1 Hour Hatası Çözümü %100 Çalışıyor

2023 01 15 10 21 45 1

Merhabalar, öncelikle ChatGBP nedir ve ne işe yarar kısaca bahsedelim:

ChatGPT, OpenAI tarafından eğitilen büyük bir dil modelidir. Bu model, yazılı metinleri anlamaya ve yazmaya yarar. Örneğin, sorduğunuz sorulara cevap verebilir veya verilen bir metin örneğine dayanarak yeni bir metin oluşturabilir.

ChatGPT, Generagtive Pre-trained Transformer (GPT) adlı modelin bir varyasyonudur. Bu model, makine öğrenimi teknolojisi kullanarak dil işleme işlemleri yapar. Önceden eğitilmiş veri kümeleriyle, model dilin gramer ve dilbilgisi kurallarını ve dilin anlamını öğrenir. Bu nedenle, ChatGPT sorduğunuz sorulara, yazdığınız metinlere veya verilen bir metin örneğine dayanarak gerçekçi ve doğal dil kullanarak cevap verebilir veya yeni metinler oluşturabilir. Ayrıca, ChatGPT sadece Türkçe değil birçok dilde çalışabilir.

Peki ChatGBT’de çok fazla soru sorulduğu zaman yani kısa bir süre diliminde üst üste sorular sorulduğu zaman ortaya çıkan “too many requests in 1 hour” şeklindeki problemin çözümü nedir?
Bu hatanın kesin çözümü çok basit arkadaşlar. Ben yaptım direkt olarak işe yaradı ve oldukça kolay bir çözüm.
Öncelikle bunun bir hata olmadığını belirtelim. ChatGPT kısa bir sürede çok ünlü olarak milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Böyle olunca sunucuları hazırlıksız yakalandı ve aşırı yüklenme sonucunda defalarca sunucuları çökmeye başladı. Böyle olunca bir koruma önlemi olarak belirli bir sürede aşırı soru sorup yapay zekayı fazla meşgul edenlere bir kısıtlama getirdiler.
Yani sadece bir süre bekleyerek bu hatanın kendiliğinden düzeleceğini görebilirsiniz. Ama sabrınız yoksa ve işiniz çoksa aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.
Tek yapmanız gereken sol taraftaki menüde “Clear Conversations” yazan seçeneğe basarak tüm sohbet geçmişini temizlemek. Ardından “New Chat”yazan seçeneğe basarak sorularınızı sormaya ve anında cevaplar almaya devam edebilirsiniz.
Eğer bu yöntem işe yaramazsa, anne babanızın yada herhangi birinin telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap açın ve bu hesabı farklı bir tarayıcıda hep açık tutun. Dolayısıyla bir hesabınızda bu hatayı alında diğer hesabınıza hızlıca geçip kaldığınız yerden çalışmaya devam edin. Zaten ikinci hesapta kısıtlama gelene kadar ilk hesaptaki kısıtlama kalkacaktır. Ama tek bir tarayıcıda çıkış yapıp diğer hesabınıza giriş yapmaya kalkarsanız, sunucunun meşgul olduğu ve beklemeniz gerektiği mesajıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle iki farklı tarayıcıda iki farklı hesabınızla giriş yapın ve ikisi de açık olsun hep.
2023 01 15 07 59 50 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir