Cheat Engine Nasıl Kullanılır hile nasıl yapılır

Cheat Engine Nasıl Kullanılır? 2023 Hile Nasıl Yapılır? Sınırsız Para

Merhabalar, bu yazıda Cheat Engine nasıl kullanılır hala bilmeyenler için olabilecek en basit şekilde resimlerle anlatıyorum.

Cheat Engine online oyunlarda çalışmaz çünkü bu oyunların bilgileri bilgisayarınızda değil online sunucularda tutulur ve sizin bu bilgilere erişmeniz yasaktır.

Bilgisayarda herhangi bir oyunu açın mesela Çılgın Tarla isimli oyunu açalım ve ardından Cheat Engine programını çalıştıralım.

Cheat Engine Nasıl Kullanılır

 1. Gördüğünüz gibi oyunda 170 altın bulunuyor. Şimdi Cheeat Engin penceresinde sol üst köşede File menüsünün altındaki bilgisayar simgesine tıklayın.
 2. Açılan Process List adlı penceredeki listede Çılgın Tarla oyununun EXE dosyasını bulup seçin ve alt taraftaki Open yazan butona basın.Cheat Engine Nasıl Kullanılır
 3. Açılan pencerede Hex yazısının sağındaki Value yazan kutuya şuan ki altın miktarınızı yani 170 yazarak klavyeden Enter tuşuna basın.
 4. Pencerenin sol kısmında 43 adet adres satırı bulundu. Bizim bunlar arasından doğru adresi bulmamız için önce oyunda bir miktar altın harcıyoruz. Bunun için su kuyusunun üzerine tıklayarak su çıkarmak yeterli. Böylece altınımız 151 ye düştü.
 5. Ardından Value yazan kutuya bu defa şimdiki altın miktarını yani 151 yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Böylece pencerenin solunda sadece tek bir adres çıktığını göreceksiniz.Cheat Engine Nasıl Kullanılır
 6. Şimdi bulunan bu tek adres satırının üzerine fareyle basılı tutun ve pencerenin en altındaki alanın üzerine sürükleyip bırakın. Yani Active, Description, Adress, Type ve Value yazan en alttaki bölümün üzerine bırakın.
 7. Böylece bu adres değeri en alttaki pencereye eklenmiş olacak.
 8. Şimdi en alta eklenen bu adresin üzerine fareyle çift tıklayın ve açılan pencerede “what value to change this to?” yazan kutuya kaç tane altın istiyorsanız yazın. Biz örnek olsun diye 200 bin yazdık.
 9. Ardından OK yazan butona basın ve oyuna geri dönün.
 10. İlk başta altın miktarınızın aynı kaldığını göreceksiniz ama herhangi bir şeye altın harcadıktan sonra altın sayınız güncellenecek ve 200 bin altınınız olduğunu göreceksiniz.Cheat Engine Nasıl Kullanılır
 11. Aslında tüm oyunlarda Cheat Engine bu şekilde çalışır yani aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Yayımlandı

kategorisi