Dosya Bölme Programı, İstenen Boyutta Parçalara Ayırma Windows İçin

GSplit, Windows bilgisayarlarda çok büyük boyutlu dosyaları bölmek için ücretsiz bir programdır.

Bazen 100GB gibi yüksek boyutlu bir oyun dosyasını söz gelimi 64GB boyutundaki bir USB belleğe atamazsınız. Fakat GSplit kullanarak bu dosyayı 50GB boyutundaki iki ayrı dosyaya bölerseniz, rahatlıkla USB belleğinize atabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz.

Aynı şekilde Gmail ve Hotmail gibi pek çok e-posta servisi belirli bir sayıdan daha yüksek boyutlu dosyaları göndermiyor. Dolayısıyla yine bu programı kullanarak daha ufak parçalara ayırabilir ve sınıra takılmadan e-posta üzerinden arkadaşlara gönderebilirsiniz.

Programın kullanımı da çok basit. Ana pencerenin solundaki menüden Split File sekmesine tıklayın ve Browse butonuna basarak bilgisayarınızdaki bölünecek dosyayı seçip programa ekleyin. Ardından Size alanına parçaların ne kadar boyuta sahip olacağını girin. Son olarak en üstteki Split butonuna basın. Hepsi bu kadar kolay işte.

1.5 MB boyutunda, The G.D.G. Software Team firması tarafından üretilen, tamamen ücretsiz sunulan ve Windows 10 dahil tüm Windows sürümlerini destekleyen GSplit programını BURAYA tıklayarak resmi sitesinden indirebilirsiniz.


Yayımlandı