Search
Generic filters

Ekran döndürme nasıl kapatılır? Adım adım anlattık

Ekran Dondurme Nasil Kapatilir 1

Cep telefonları ve tabletler gibi mobil cihazlar, genellikle ekran döndürme özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde, cihazınızı yatay veya dikey olarak tuttuğunuzda, ekranın otomatik olarak dönmesi sağlanır. Ancak, bazı durumlarda ekran döndürme özelliğinin kapatılması gerekebilir. Aşağıdaki maddelerde ekran döndürme özelliğinin nasıl kapatılacağı detaylı olarak açıklanmıştır.

 1. ANDROİD CİHAZLARDA EKRAN DÖNDÜRME ÖZELLİĞİ KAPATMA: Android cihazlarda, ekran döndürme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • Cihazınızın Ayarlar menüsüne gidin.
 • Ekran sekmesine dokunun.
 • Ekran döndürme özelliğini kapatmak için “Otomatik döndürmeyi aç” seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini kapatın.
 1. İOS CİHAZLARDA EKRAN DÖNDÜRME ÖZELLİĞİ KAPATMA: iOS cihazlarda, ekran döndürme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • Cihazınızın Kontrol Merkezi’ne gidin.
 • Ekran döndürme kilidini açmak veya kapatmak için ekran döndürme kilidinin simgesine dokunun.
 1. WINDOWS CİHAZLARDA EKRAN DÖNDÜRME ÖZELLİĞİ KAPATMA: Windows cihazlarda, ekran döndürme özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
 • Görev çubuğundaki Aksiyon Merkezi’ne gidin.
 • Ekran döndürme özelliğini kapatmak için “Ekran Döndürme Kilidi” simgesine tıklayın.
 1. EKRAN DÖNDÜRME ÖZELLİĞİNİ YAZILIM İLE KAPATMA: Bazı durumlarda, mobil cihazlarınızın ayarlarından ekran döndürme özelliğini kapatmak mümkün olmayabilir. Bu durumda, üçüncü taraf bir yazılım kullanarak ekran döndürme özelliğini kapatmak mümkündür.

Ekran döndürme özelliğinin kapatılması, cihazınızın kullanımını kolaylaştırabilir. Yatay veya dikey olarak tuttuğunuzda ekranın otomatik olarak dönmesi bazı kullanıcılar için rahatsız edici olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir