Elektrik Mühendisi Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

2020 en düşük ve en yüksek Elektrik Elektronik Mühendisi maaşı, çalışma alanları, eğitim, nasıl olunur? Şartları ve bu alanda en iyi üniversiteler - nKariyer

Elektrik mühendisi, elektrik üretim, iletim ve dağıtım sistemlerinin tasarımını, korunmasını, projelendirmesini ve kontrolünü gerçekleştirir. Elektrik üreteci cihazların, elektrik dağıtımında kullanılan araç ve ekipmanların üretiminde gerekli hesaplamaları ve kalite kontrollerini yapar.

Elektrik mühendisi kaç yıl?

Elektrik Mühendisliği bölümü, 4 yıllık bir eğitim programı sunar. Özellikle tercih dönemlerinde en çok merak edilen konular arasında “Elektrik Mühendisliği bölümü hangi üniversitelerde mevcut?” sorusu yer alır.

Türkiyede kaç tane elektrik mühendisi var?
16 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan ÖSYM kılavuzu Genel Kontenjan Toplam Kontenjan
Elektrik Mühendisliği 557 575
Elektronik Mühendisliği 80 82
ElektrikElektronik Mühendisliği 9.831 10.068
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği 587 602

2 yıllık elektrik bölümü okunur mu?

Elektrik Bölümü, meslek lisesi mezunlarının sıklıkla tercih ettiği 2 yıllık programlardan biridir ve Türkiye’nin neredeyse bütün devlet üniversitelerinde okutulur. Bu bölüm, devlet üniversitelerinin dışında özel üniversitelerde de sunulmaktadır.

Elektrik mühendisi nerede çalışır?

Elektrik Mühendisliği mezunları bina ve yol aydınlatmaları, fabrika ve bina otomasyonları, elektrikli ısıtma, proje ve uygulama mühendisliği, yüksek gerilim şalt cihazları üretim gibi sektörlerde çalışabilir ve aynı zamanda kendi danışmanlık ve müteahhitlik bürolarını açabilirler.

Meslek lisesi mezunu elektrik mühendis olabilir mi?

Meslek lisesi mezunları, “Mühendis” unvanını kazanmak için lisans eğitimi alabilecekleri bölümler arasında Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinin mühendislik bölümleri yer almaktadır.


[xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] da nasibini aldı! Peki yeni zamlı [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu dersiniz?

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Elektrik İşleri Müdürü 42.960  53.700  79.910 
Elektrik Mühendisi 16.550  20.690  41.810

Devlette Elektrik Elektronik Mühendisliği Maaşları (2023 Ocak Ayı % 30 Zamlı):

Buna göre devlet kurumlarında 2023 yılı Ocak ayından itibaren belirlenen net maaş 21.295 TL olarak belirlenmiştir.

  • Özel sektörde elektrik mühendisi maaşı ortalama 20,000 TL. 
  • Deneyime, beceriye ve çalışılan şirkete göre fiyatlar artıyor.
  • Devlette yani kamuda elektrik mühendisi 2023 ocak %30 zamlı maaşları 21.125 TL.

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

Memur, memur emeklisi, SSK ve Bağ-Kurluların alacağı zamlar net olarak 3 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak enflasyon oranıyla belirlenecek. Açıklanır açıklanmaz bu sayfayı güncelleyerek yeni maaşları ekleyeceğiz. Bizi takipte kalın…

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Yayımlandı

kategorisi