Search
Generic filters

En iyi 10 fotoğraf çekme programı (2023)

Eğer en iyi fotoğraf uygulamalarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Bu yazıda, 2023 yılında mevcut en iyi 10 uygulamayı listeleyecek ve neden o kadar popüler olduklarını açıklayacağız.

Bu nedenle, profesyonel fotoğrafçılar veya sadece resim çekmeyi sevenler için, bu uygulamalar fotoğraf becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olacaktır.

Size en iyi fotoğraf uygulamaları arasından yaptığımız seçimleri göstereceğiz. Ve ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olmak için, kategorilere ayırdık.

1. Bacon Camera

Screenshot Of The User Interface On The Bacon Camera App For Photographers

Adı oldukça farklı, kesinlikle. Ancak Bacon Camera, bir akıllı telefon fotoğrafçısının indirebileceği en iyi fotoğraf uygulamalarından biridir.

Bacon Camera, fotoğraf çektiğinizde harika bir kontrol sağlar. DSLR gibi, ISO, beyaz dengesi ve pozlama dengelemesi gibi ayarları ayarlayabilirsiniz.

JPEG formunda çekim yapabilirsiniz. Ancak fotoğraflarınızı daha sonra düzenlemek isterseniz, Bacon Camera ayrıca RAW dosya desteği de sunar.

Android kullanıcıları bu uygulamayla eğlenecekler. Ancak iPhone kullanıcısıysanız, okumaya devam etmeniz gerekir.

2. Camera +2

Screenshot Of The User Interface On The Camera +2 Camera App For Photographers

iOS kullanıcıları için, Camera +2 mobil fotoğrafçılık için en popüler kamera uygulamasıdır. Bacon Camera gibi, kameranın elle mükemmel kontrolünü elde edersiniz. ISO, pozluk hızı ve beyaz dengesini ayarlayabilirsiniz.

Farklı türlerdeki fotoğrafçılık için iyi bir ön ayar seçeneği sunuyor, bu nedenle portre ve makro fotoğrafçılık gibi her şeyi öğrenebilirsiniz.

Camera +2, fotoğraflarınızı düzenlemek için harika olan RAW formatında çekim yapmanıza izin verir. Ve uygulama içinde fotoğrafları düzenleyebilirsiniz. Düzenleme seçenekleri sağlam ama biraz temel. Bu daha çok bir kamera uygulamasıdır, fotoğraf düzenleyicisi değil.

3. Camera Zoom FX Premium

An Online Advertisement And Display Of The User Interface For The Camera Zoom Fx Premium App For Photographers

Android telefonların varsayılan kamera uygulaması harika fotoğraflar üretebilir. Ancak Camera Zoom FX Premium yaratıcı gücü elinize koyar. Bu, bir DSLR veya mirrorless kameraya benzeyen başka bir fotoğraf uygulamasıdır.

ISO, pozluk hızı ve diyafram gibi temel kamera ayarlarını kontrol edersiniz. Ve uygulamanın açık ve kolayca kullanılabilir bir arayüzü vardır. Başlangıç için kolaydır.

Eylem ve spor fotoğrafçılığı için 50fps burst var. Ve daha iyi düzenleme seçenekleri için RAW dosya desteği sunuyor. Uygulama içinde düzenleyebilir, tilt-shift efektleri ve renk dönüşümleri ekleyebilirsiniz.

Uygulama ücretsiz değil ve sadece Android için mevcuttur. Ancak birçok fotoğrafçı fiyatının ödenmeye değer olduğunu düşünecektir.

4. Moment Pro Camera

Screenshots Displaying Some Of The Features Available On The Moment Pro Camera App For Photographers

Pro Camera, yüksek kaliteli mobil fotoğrafçılık için manuel kontrolleri olan iPhone kullanıcıları için başka bir kamera uygulamasıdır.

ISO ve pozluk hızı gibi pozlandırma öğelerine kontrol sahibisiniz. Bir DSLR’nin işlevlerine sahip olmasına rağmen, kullanımı kolay bir akıllı telefon arayüzüne sahiptir.

Patlama modu, time-lapse ve sinematik video modları, tüm fotoğrafçılar için iyi bir uygulama yapar. RAW dosya desteği de fotoğrafçıların gülümsemesini sağlayacak bir özelliktir.

Bu ücretsiz bir uygulama değildir. Ancak iPhone kullanıcıları için, şu anda mevcut en iyi kamera uygulamalarından birisidir.

5. Adobe Photoshop Camera

Screenshots Showing Off Some Of The Features You Get On The Adobe Photoshop Camera App For Photographers

Adobe Photoshop ismini görünce, beklentiler yüksek olacaktır. Ve bu iOS ve Android için mobil uygulama ile Adobe hayal kırıklığına uğratmaz.

Adobe Photoshop Camera, sosyal medya kullanıcıları için yapılmıştır. Tüm presetler ve filtreler, en ligne içeriğinizi arttırmak için tasarlanmıştır. Influencer-inspired portre ve kendinden çekim seçenekleri yumuşak bokeh efektleri veya istenmeyen gölgeleri kaldırır.

Ancak sadece kendinden çekimler hakkında değil, aynı zamanda manzaralar ve sokak fotoğrafçılığı için de seçenekler var. Gelişmiş AI sistemi, istediğiniz çekimleri elde etmenizi sağlar.

Bu iOS ve Android için ücretsiz bir uygulamadır. Yükseltmek isterseniz bazı içerik satın almaları vardır.


Aşağıdakine benzer soruların cevaplarını yukarıdaki makalede bulabilirsiniz:

 • En iyi fotoğraf çekme programı hangisi?
 • Çok güzel fotoğraflar nasıl çekilir?
 • Kendi kendime nasıl fotoğraf çekebilirim?
 • Google fotoğraf nasıl çekilir?
 • En iyi fotoğraf çekme programları ücretsiz
 • Cep telefonu ile güzel fotoğraf çekme programı
 • Fotoğraf çekme programı ücretsiz
 • En iyi fotoğraf çekme programı iPhone ücretsiz
 • Makyajlı fotoğraf çekme programı
 • Otomatik fotoğraf çekme programı
 • Efektli fotoğraf çekme uygulamaları
 • Filtreli fotoğraf çekme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir