En İyi İndirme Yöneticileri 2022 (Hızlı Dosya İndiriciler)

Yıllar geçse bile dosya indirme yöneticileri kulvarında zirvenin adı değişmiyor. IDM hala dünyanın en hızlı ve en iyi dosya indirme programı olarak unvanını korumayı başarıyor.

Fakat bazı Chrome eklentileri ve GitHub projeleri IDM’nin ulaştığı güce oldukça yaklaştı.

Bunu bilen IDM üreticileri nihayet 30 günlük deneme sürümünü piyasaya sürdüler. Eskiden 7 günlük deneme sürümü var diye indiriyorduk ama anında lisans kodu istiyordu ve doğru girmeyince program otomatik kapanıyordu.

Şimdi bu 30 günlük deneme sürümü pek çokları için ilaç gibi gelecek.

Yukarıdaki resimde IDM’nin en güncel sürümünün arayüzünü görebilirsiniz. Fakat Windows 11’de Dark temayı etkinleştirdiğim için böylesine karizmatik bir havaya büründü.

Ben son 4 yıldır ücretini ödeyerek lisanslı sürümünü kullanıyorum ve ömür boyu lisansım var. Hayatımda gözümü kırpmadan para ödeyip satın aldığım ilk ve son programdır diyebilirim.

  1. IDM (Internet Download Manager)
  2. GetGo
  3. Ninja
  4. Xtreme Download Manager
  5. Accelerator Plus
  6. EagleGet
  7. Internet Download Accelerator

IDM’ye gücünüz yetmiyorsa warez sitelerinde korsan sürüm bakabilirsiniz ama bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü genellikle bulduğunuzu sandığınız korsan sürümleri sonradan çalışmıyor ve boşa vakit kaybı oluyor. Ayrıca bulsanız bile içerisinde virüs olduğu neredeyse kesin.

Bundan dolayı listedeki ücretsiz alternatifleri denemenizde fayda var. Belki de IDM’den daha çok bile sevebilirsiniz. Herkesin görüşü ve beğenisi farklıdır sonuçta.


Yayımlandı