Esenler Vergi Dairesi Çalışma Saatleri 2024-2025 Güncel

05B2092626Aed54551Dbe096Aedba7C452A52988 1

Esenler Vergi Dairesi Çalışma Saatleri 2024-2025 Güncel

Esenler Vergi Dairesi, İstanbul’un Esenler ilçesinde bulunan ve Esenler, Güngören, Sultangazi ve Bağcılar ilçelerine hizmet veren bir vergi dairesidir. Vergi dairesinin adresi, Esenler Mah. Oruç Reis Sok. No:2 Esenler/İstanbul’dur.

Esenler Vergi Dairesi’nin çalışma saatleri, hafta içi her gün 08:30-17:30 saatleri arasındadır. Öğle arası ise 12:30-13:30 saatleri arasındadır.

Vergi dairesine gitmeden önce randevu almak mümkündür. Randevu almak için, vergi dairesinin internet sitesini veya e-devlet uygulamasını kullanabilirsiniz.

Vergi dairesine gitmek için toplu taşıma kullanabilirsiniz. Esenler Vergi Dairesi’ne en yakın metro istasyonu, Esenler Metro İstasyonu’dur. Metro istasyonundan çıkıp, Oruç Reis Sokak’a doğru yürüyerek vergi dairesine ulaşabilirsiniz.

Vergi dairesine gitmek için özel aracınızı kullanabilirsiniz. Vergi dairesinin otoparkında ücretsiz park yeri bulunmaktadır.

Vergi Dairesine Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

Vergi dairesine gitmeden önce, yapacağınız işlemin ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Vergi dairesinde yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

 • Vergi beyannamesi vermek
 • Vergi borcu ödemek
 • Vergi sorgulama yapmak
 • Vergi indirimi başvurusu yapmak
 • Vergi cezası ödemek

Vergi dairesine gitmeden önce, yapacağınız işlemin hangi belgeleri gerektirdiğini öğrenmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeleri yanınızda getirmeniz, işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Vergi Dairesine Gittiğinizde Yapmanız Gerekenler

Vergi dairesine geldiğinizde, öncelikle vezneye giderek işleminizin hangi sıra numarası ile yapılacağını öğrenmeniz gerekmektedir. Ardından, sıra numaranızın geldiğinde vezneye giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vergi dairesinde işlem yaparken, görevlilere yardımcı olun ve saygılı olunuz.

Vergi Dairesinde Yapabileceğiniz İşlemler

Vergi dairesinde yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

 • Vergi beyannamesi vermek

Vergi beyannamesi vermek, vergi mükelleflerinin her yıl belirli dönemlerde yapması gereken bir işlemdir. Vergi beyannamesi, vergi mükelleflerinin bir yıl içerisinde elde ettiği gelir ve kazançlarının vergi dairesine bildirilmesidir.

Vergi beyannamesi vermek için, vergi dairesine gitmeden önce gerekli belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Gerekli belgeler şunlardır:

 • Vergi beyannamesi formu
 • T.C. kimlik numarası beyanı
 • Vergi kimlik numarası beyanı
 • Gelir veya kazanç belgesi

Vergi beyannamesi vermek için, vergi dairesine gitmeniz veya internet üzerinden e-beyanname vermeniz gerekmektedir.

 • Vergi borcu ödemek

Vergi borcu, vergi mükelleflerinin zamanında ödemediği vergilerdir. Vergi borcu olan mükellefler, vergi borcunu vergi dairesine ödeyerek borcunu kapatabilirler.

Vergi borcu ödemek için, vergi dairesine gitmeniz veya internet üzerinden e-ödeme yapmanız gerekmektedir.

 • Vergi sorgulama yapmak

Vergi sorgulama, vergi mükelleflerinin vergi borcu, vergi beyannamesi ve diğer vergi bilgilerini öğrenmesidir. Vergi sorgulama yapmak için, vergi dairesine gitmeniz veya internet üzerinden e-sorgulama yapmanız gerekmektedir.

 • Vergi indirimi başvurusu yapmak

Vergi indirimi, vergi mükelleflerine sağlanan bir hak olup, vergi indiriminden yararlanmak isteyen mükellefler, vergi dairesine başvuru yaparak indirimden yararlanabilirler.

Vergi indirimi başvurusu yapmak için, vergi dairesine gitmeniz veya internet üzerinden e-başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Vergi cezası ödemek

Vergi cezası, vergi mükelleflerinin vergi kanunlarına aykırı hareket etmesi sonucunda uygulanan bir yaptırımdır. Vergi cezası olan mükellefler, vergi cezasını vergi dairesine ödeyerek cezayı kapatabilirler.

Vergi cezası ödemek için, vergi dairesine gitmeniz veya internet üzerinden e-ödeme yapmanız gerekmektedir.

**Sonuç olarak, Esenler Vergi Dairesi, hafta içi her gün 08:30-17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Vergi dairesine gitmeden önce randevu almak mümkündür. Vergi dairesine gitmek için toplu taşıma veya özel aracınızı kullanabilirsiniz. Vergi dairesine gitmeden önce, yapacağınız işlemin ne olduğunu ve hangi belgelerin gerekli olduğunu

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir