Search
Generic filters

Fatih Kalem Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır? 2023-2024

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Farklı indirme seçenekleri:

Fatih Kalem Portable (Taşınabilir) Sürümünü İndir

Fatih Kalem Indir


 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 52 mb
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: EBA

“Fatih Kalem” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Fatih Kalem, Türkiye’de eğitim alanında kullanılan bir uygulamadır. Fatih Projesi kapsamında geliştirilen Fatih Kalem, etkileşimli tahtaların daha verimli kullanılmasını sağlar.

Uygulama, Windows ekranı üzerine şeffaf bir katman ekleyerek, ekran üzerinde istediğiniz bölüme yazı yazma, PDF dosyaları üzerine yazı yazma, resimler üzerine yazı yazma, web sayfaları üzerine yazı yazma, uygulamalar üzerine yazı yazma ve videolar (video oynatılırken de) üzerine yazı yazma özelliğine sahiptir.

Ayrıca, EBA Ders üzerinde de yazı yazabilir ve ekran üzerinde istediğiniz yeri perdeleyerek çalışma alanı oluşturabilirsiniz.

Fatih Kalem ayrıca, arka plan sayfaları ekleme, kütüphane mevcuttur, 24 renkte 6 boyda 3 tip kalem ve 4 boy silgi mevcuttur, ileri ve geri alma seçeneklerine sahiptir.

Ayarlar kısmında da bazı özellikleri açma ve kapama seçenekleri mevcuttur ve uygulamanın özelliklerini kişiselleştirme olanağı sunar.

Fatih Kalem Ne İçin ve Nasıl Kullanılır?

Fatih Kalem, Türkiye’de eğitim alanında kullanılan bir elektronik cihazdır. Öğrenciler tarafından okul öncesi, ilköğretim ve lise düzeyinde kullanılmaktadır. Fatih Kalem, öğrencilerin derslerde not almaları, ödevlerini yapmaları ve öğrendikleri bilgileri tekrar etmeleri için tasarlanmış bir cihazdır.

Fatih Kalem, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, İngilizce gibi derslerde kullanılabilir ve öğrencilerin derslerde anlatılanları daha kolay anlamalarına yardımcı olur. Fatih Kalem, öğrencilerin dersleri anlamalarına yardımcı olmasının yanı sıra, öğrencilerin ödevlerini yapmalarını da kolaylaştırır. Öğrenciler, Fatih Kalem aracılığıyla ödevlerini yaparken, anlatılan bilgileri tekrar edebilir ve kendilerine özel öğrenme planı oluşturabilirler.

Fatih Kalem, öğrencilerin derslerini daha verimli bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olan bir araçtır ve eğitim alanında öğrencilerin başarısını arttırmada önemli bir rol oynar.

Fatih Kalem Ekran Görüntüleri


Fatih Kalem 2 2 Fatih Kalem 4

“Fatih Kalem“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Fatih Kalem İndir

Fatih Kalem Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 22 00 28 00 6
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “Fatih Kalem” Nasıl Yüklenir?


“Fatih Kalem” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Fatih Kalem” nasıl silinir?


“Fatih Kalem” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir