Search
Generic filters

Fotoğraf bulanıklaştırma programı iOS ve Android için

2023 01 24 20 32 50 12023 01 24 20 32 11 3

Ücretsiz en iyi fotoğraf bulanıklaştırma programı YouCam Perfect adlı uygulamadır.

Bulanık etkisi, bokeh etkisi olarak da bilinir – fotoğrafın odak noktası (konusu) ile arka plan arasında mesafeyi oluşturmada yardımcı olur. Bu görsel teknik, odaklı nesnenin – sizin! – diğer sahne parçalarından optik olarak ayrılmasını sağlar.

Profesyonel Fotoğraf makinesi VS YouCam Perfect

Profesyonel fotografda, bu doğal ayrım, kameranın diyafram ayarını değiştirerek elde edilir. Daha geniş diyafram, daha az odaklı arka plan yaratırken, daha dar bir diyafram daha fazla odaklı alan yaratır. Bu önemli bir fotograf elementi – çekim hızı ve ISO ile birlikte pozlama üçgeninin temel parçasıdır – istenen görünümü elde etmek için gereklidir.

Telefonunuzda Fotoğrafları Bulanıklaştırın

Ne yazık ki, istenen bulanık fotoğrafı elde etmek için profesyonel bir DSLR veya mirrorless kamera ve lens kombinasyonuna ihtiyacınız yok. Sadece cep telefonunuzu alın, fotoğrafınızı çekin ve YouCam Perfect uygulamasına giderek arzu ettiğiniz bulanık etkiyi elde edin.

Android için YouCam Perfect indir

iOS için YouCam Perfect indir

İPhone ve Android’de Bir Fotoğrafı Kolayca Bulanıklaştırma

Adım 1. Ücretsiz Bir Bulanık Fotoğraf Uygulamasını İndirin

YouCam Perfect, iPhone ve Android için 2022 yılında En İyi Ücretsiz Bulanık Fotoğraf Düzenleme Uygulamasını indirin.

Fotoğraf düzenleme yolculuğunuzu başlatmak için ücretsiz bir bulanık fotoğraf uygulaması olan YouCam Perfect’i indirin. iOS veya Android için kullanılabilir ve herhangi bir cihazda kolayca indirebilirsiniz.

Adım 2. Bir Fotoğrafı Bulanıklaştırın

Fotoğrafınızı çektiğinizde, selfie, grup fotoğrafı veya manzara olmasının önemi yok, YouCam Perfect’da Düzenle sekmesine gidin. Buradan, Araçlar’a ve Bulanıklık’a gitin.

Adım 3. Bulanık Arka Plan Fotoğrafını Oluşturmak İçin Farklı Çerçeve Şeklini Seçin

Bulanık etkide, kullanmak istediğiniz çerçevenin şeklini seçin. Örneğin, Daire şekli merkezde mükemmel bir daire şeklinde oluşurken, elips, uzun oval bir şekil oluşturur ve tam boy fotoğraflar veya selfie için idealdir.

Şekli seçtikten sonra, efekti çalışırken görmeye başlarsınız. Merkez şeklindeki herhangi bir şey, el değmeden keskin odakta kalacaktır. Bu iç şeklin ötesindeki her şey ince bir şekilde bulanıklaşmaya başlayacak, fotoğrafın kenarlarına doğru giderek daha bulanık hale gelecektir.

4. Adım. Bulanıklaştırma Fotoğraf Boyutunu Ayarlama

Dış şekil anahattını sürükleyerek efektin dış kenarlarının boyutunu kolayca yeniden şekillendirebilirsiniz. Dış şekli küçülterek, bulanıklığın görüntünün merkezinden ne kadar hızlı gerçekleştiğini artırabilirsiniz. Dış şekli büyüterek, görüntünün daha fazlasını odakta tutabilir ve bulanıklığın sertliğini azaltabilirsiniz. Dış kenarları ayarlayın, iki parmağınızı kullanarak ve karşıya geçerek tüm anahattı döndürün ve bulanıklık efektinin nasıl değiştirildiğini görün.

5. Adım. En Sevdiğiniz Bulanıklaştırma Stilini Bulun

Farklı Efekt Şekilleri Kullanarak Fotoğrafı Bulanıklaştırma

Size daha fazla özelleştirme seçeneği sunmak için, YouCam Perfect ek efekt şekilleri içerir. Her stilin resmin bir bölümünü bulanıklaştırmaya nasıl yol açtığını görmek için efekt şeklini (daireden, yıldızdan, kalpten ve daha fazlasından) düzenleyebilirsiniz.

Tarzınıza en uygun bulanıklık efektini tamamladıktan sonra, değişiklikleri kabul edin ve bulanık fotoğrafınızı paylaşmaya hazırsınız!

Resimleri bulanıklaştırma

Bulanıklık efekti resminize estetik unsurlar ekleyebilse de, en iyi yanı, elde etmeye çalıştığınız bulanık görünüme uyacak şekilde tamamen özelleştirilebilir olmasıdır. Bu düzenleme seçeneğini keşfetmeye devam edin ve fotoğrafınıza odak eklemek veya fotoğrafınızdan odağı kaldırmak için sayısız yeni yol bulacaksınız. Yaptığınız her düzenleme seçimi sizi yaratıcı yeni bir görünüme yaklaştırabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir