Search
Generic filters

Fotoğrafa ve Videoya Müzik Nasıl Eklenir? (2023) En Kolay Yol

Fotografa Ve Videoya Muzik Nasil Eklenir 1

Fotoğrafçıysanız, fotoğraflarınız zaten canlı görünür. Hareketi nasıl yakalayacağınızı ve konularınızı izleyicilere nasıl sunacağınızı biliyorsunuz. Ancak tüm fotoğrafçılık hilelerinize rağmen, fotoğrafları hayat bulmaya garanti eden bir yol var.

Fotoğrafçıysanız, fotoğraflarınız zaten canlı görünür. Hareketi nasıl yakalayacağınızı ve konularınızı izleyicilere nasıl sunacağınızı biliyorsunuz. Ancak tüm fotoğrafçılık hilelerinize rağmen, fotoğrafları hayat bulmaya garanti eden bir yol var.

Fotoğraflarınıza müzik eklemek, izleyiciler için bir atmosfer yaratır. Fotoğrafa müzik eklemenin nasıl yapılacağını biliyorsanız, insanların fotoğrafı ne hissettiğini kontrol edebilirsiniz. Sanatınızı sadece görsel olarak değil, duygusal olarak da yönetebilirsiniz.

Film ve fotoğraf düzenlemede, projenizin sesinin en önemli şeylerden biri olduğunu unutmamalısınız. Eskiden sesli bir şey düzenlemek için bir bilgisayara ihtiyacınız vardı. Ancak şimdi herkes bir akıllı telefonla bunu yapabilir.

Aşağıda, fotoğraf veya video projelerinize müzik eklemek için en iyi 5 uygulama listesini bulabilirsiniz.

1. Photo & Video Slideshows

2023 01 21 19 08 49 3

“Photo & Video Slideshow” adını taşıyan uygulama, iOS cihazlar için slayt gösterisi oluşturmak için bir seçimdir. Kullanımı kolay ve en yaygın olarak gerekli işlevsellik ve güçlü düzenleme araçlarını sunar.

 • Birden çok fotoğraf VEYA video seçin ve slayt gösterisi öğelerini sürükle ve bırakarak yeniden sıralayın
 • Her fotoğraf veya videonun görüntüleneceği süreyi kontrol edin
 • Fotoğrafları ve videoları kırpın, döndürün ve ölçekleyin
 • Video’yu istediğiniz bölümünü kesin
 • Birden çok fotoğraf VEYA video seçin ve slayt gösterisi öğelerini sürükle ve bırakarak yeniden sıralayın
 • Her fotoğraf veya videonun görüntüleneceği süreyi kontrol edin
 • Fotoğrafları ve videoları kırpın, döndürün ve ölçekleyin Video’yu istediğiniz bölümünü kesin
 • Geçiş seçenekleri ile geçiş sürelerini değiştirin (veya tamamen devre dışı bırakın)
 • Kendi müziklerinizi ve iTunes kütüphanenizden ekleyin
 • 1080p’de tam HD dışa aktarma
 • Manzara, Portre veya Kare düzenleri
 • Proje Kütüphanesi, projelerinizi otomatik olarak kaydeder, böylece daha sonra geri dönebilir ve düzenleyebilirsiniz.

2. Adobe Rush ile Süreci Hızlandırın

Adobe Premiere Rush 2022 Review | Techradar

Adobe, yaratıcı insanlar arasında bir kraldır. Adobe tarafından yaratılan araçlar güçlüdür ve insanların kişisel ve güçlendirici hikayelerini anlatmalarına olanak tanır. Ve onların uygulamaları diğer bilinen yazılımları kadar etkilidir.

Örneğin, Adobe Rush, Premier’i insanların telefonlarına getirir. Adobe Rush ile yapmanız gereken tek şey, bir projede birlikte kesmenizi istediğiniz videoları ve fotoğrafları seçmektir. Ardından, bir zaman çizelgesi oluşturdunuzda, eklemek istediğiniz müziği seçebilirsiniz.

Uygulama hızlı olması için tasarlanmıştır, böylece harika fotoğraflar çekmeye odaklanabilirsiniz, düzenleme yapmaya değil.

3. İMovie ile Bir Resme Nasıl Müzik Ekleyeceğinizi Öğrenin

Imovie Uygulamasına Hdr Desteği Geldi | Donanımhaber

Düzenleme dünyasındaki başka bir efsane de iMovie’dir. Program, Apple tarafından geliştirilmiştir ve neredeyse tüm Apple ürünlerinde önceden yüklenir. Ve herhangi bir Apple ürünü gibi kullanımı kolaydır.

Yapmanız gereken tek şey, bir şablon ve kullanmak istediğiniz klipleri ve fotoğrafları seçmektir. Uygulama otomatik olarak uygun müzikle birlikte bir sunum keser.

4. Splice ile Profesyonel Olun

Gopro Splice &Amp; Quik Review / Test Footage &Quot;Gopro Tips &Amp; Tricks&Quot; - Youtube

Splice, GoPro’ları inşa eden aynı şirket tarafından geliştirilmiş bir düzenleme uygulamasıdır. Kullanıcı arayüzü basit olmasına rağmen, Splice’ı kullanmak için ek bir avantaj vardır. Şirket projelerinize müzik eklemek isteyeceğinizi biliyor, bu nedenle uygulama büyük bir ses kütüphanesine erişim içerir.

Kendi müziklerinizi oluşturabilir veya uygulamada zaten yapılmış olanları kullanabilir, yeni portföyünüzü vurgulamak için sadece saniyeler içinde!

5. KineMaster ile Usta İşi Düzenleme

Kinemaster Review | Techradar

Bazı insanlar sadece ücretsiz müzik veya şeyleri onlar için kesmeler sunan bir uygulama yerine daha fazlasını yapmak ister. Bu insanlar için düzenleme işlemi eğlencelidir ve etkileşimlidir, ve projede tam kontrol isterler. Onlar için orada KineMaster var.

Uygulama ile, klipleriniz ve fotoğraflarınız üzerine çoklu katmanlar ekleyebilirsiniz. Projelerinizi hassas bir şekilde kesebilir veya çoklu sesli parçalar ekleyebilirsiniz. KineMaster, telefonunuzda profesyonel düzenleme yazılımına en yakın olduğunuz yerdir ve onunla profesyonel projeler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, projenizi diğer KineMaster kullanıcıları topluluğu ile paylaşabilirsiniz.

Son fikrimiz: Müzik Projelernizi Geliştirir

Müzik eklemek, çoğu uygulamada bir klibi bir zaman çizelgesine bırakmanın aynısıdır. Bir akıllı telefon kullanmayı biliyorsanız, bir fotoğrafa müzik eklemeyi de biliyorsunuz. Zor kısım projenize uygun müzik bulmaktır.

Sanat hassasiyetle ortaya çıkar ve sanatınızı sadece pratik yaparak gerçekten geliştirebilirsiniz. Genellikle fark edilmeyen şeylerin fotoğraflarını çekmekten korkmayın. İnsanların çoğunlukla bilmediği müziği kullanarak işinizi geliştirin!

Ve hepsinden önemlisi, burada okumaya devam edin. Blogumuzu en son ipuçları ile güncel tutuyoruz ve en iyi fotoğrafçı olabileceğinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir