Search
Generic filters

Gardiyan Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

İnfaz Koruma Memuru Nedir, Ne Iş Yapar? İnfaz Koruma Memuru Olma Şartları  Nelerdir? İnfaz Koruma Memuru Görev Ve Yetkileri

İnfaz ve koruma memuru, cezaevi ve ıslah evlerinde bulunanların hayatlarını sürdürmelerine, barınmalarına ve yeme-içmelerine yardımcı olan personel olarak görev yapar. Aynı zamanda, tutuklu ve hükümlülerin topluma yeniden kazandırılmasına destek verir.
İnfaz ve koruma memuru, cezaevinde bulunanların disiplinini ve düzenini sağlamaktan sorumludur. Tutuklu ve hükümlülerin denetimi, cezaevinin düzeninin infaz ve koruma memurunun görevi arasındadır.

Tutuklu ve hükümlüler arasında oluşabilecek anlaşmazlıkların çözümü, insani şartlar altında yaşama desteği verme gibi temel görevleri yerine getirmektedir. İnfaz ve koruma memuru, cezaevinde bulunan kişilerle cezaevi yönetimi arasında bir köprü görevi üstlenir.

Gardiyan hafta sonu çalışır mı?
İş saatleri hafta içi 8’den 5’e ve hafta sonları tatil şeklinde düzenlenmiştir. Ayrıca vardiya sistemi olarak 12-24-12-48 saat seçenekleri mevcuttur. Bu saatler kurumunuzun kararları ile birlikte çalışanların talepleri dikkate alınarak belirlenir.
Gardiyan olmak için hangi bölüm?

Infaz ve koruma memuru olmak için, mezuniyet düzeyinde özel bir bölüme ihtiyaç yoktur. Lise veya dengi eğitim düzeyinde mezun olanlar başvuru yapabilirler. Ayrıca KPSS’den 70 puan almış kişiler de infaz ve koruma memuru olmak için başvuruda bulunabilirler. Bu ek olarak diğer kurumlardan geçiş yaparak da infaz ve koruma memuru olarak çalışabilirsiniz.

Gardiyanlar cep telefonu kullanabilir mi?
Madde 1. Fıkrası Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik tarafından belirlenmiştir. Bu fıkra hükümlülerin, belgelendirmelerinin gerçekleştirilmesi koşuluyla eşi, dördüncü dereceye kadar kan ve kayın hısımları ile vasisi ile telefon görüşmesi yapabildiğini belirtir.

2023 Gardiyan maaşları ne kadar oldu? Gardiyan ayda kaç para kazanıyor?


EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Gardiyan maaşı  15.120  18.900  34.280

Yeni atanan gardiyan maaşları, 2023 ocak ayı enflasyon farkı ve zammı ile birlikte eş, çocuk, atandığı yere ve derece/kademesine göre en düşük gardiyan maaşı yaklaşık 9,750 TL oldu.  

2023 01 11 15 28 49 2

2023 yılı için en güncel Gardiyan maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Gardiyan nedir, Gardiyan nasıl olunur, Gardiyan olma şartları ve Gardiyan görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Gardiyan maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir