Search
Generic filters

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Getir Kurye Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Son güncelleme: 15 Ocak 2023 tarihi itibariyle Getir kurye maaşları şu şekilde:

Kurye Türü Maaşı
Sigortalı Kurye Maaşı 2023 11.000 TL
Esnaf Kurye Maaşı 2023 17.000 TL

Esnaf gibi sigortasız çalışıyorsanız:

Kendisi sahip olduğu motoru ile Getir kurye olarak çalışan kişi saat başına 58,50 TL + 5 TL paket başı ücret alır. Şirket motoru ile Getir kurye olarak çalışan kişi ise saat başına 38,50 TL + 5 TL paket başı ücret alır. Sigorta gibi giderler kişinin sorumluluğunda olur.

Günde 12 saat çalışılırsa, maliyetler ve BAĞKUR gibi ödemeler hesaba katılınca günlük ortalama 580 TL ücret elde edilir. Böylece aylık Getir kurye maaşı 17.000 TL olarak hesaplanır. Aylık 20 bin TL’ye yakın bir gelir elde etmek, Getir esnaf kurye olarak çalışarak mümkündür.

Normal sigortalı bir işçi gibi çalışıyorsanız:

Getir kuryelik yapan bir kişi sigortalı olarak çalıştığından, asgari ücretli bir işte çalışan gibi kendini düşünebilir. Ancak asgari ücretin üzerinde bir maaş almak mümkündür. Saatlik ücret, paket başı ücret ve bahşiş gibi etkenler maaşı etkileyebilir.

Örneğin, bir sigortalı Getir kurye ayda 11.000 TL maaş alabilir. Ayrıca 5 TL paket başı ücret verilir. 750 TL aylık yemek parası verilir. Fazladan mesai yaparak ek ücret alınabilir. 12 saat çalışan bir Getir kuryenin maaşı ayda 13.000 TL’ye kadar çıkabilir. Getir saatlik ücret 2023 için sigortalı çalışanlar için 45 TL gibi bir rakam söz konusudur.

Getir Kuryesi Olmak İsteyen Ne Yapmalı?

Getir kuryesi nasıl olunur? Başvuru nerede yapılır?

Getir kurye olmak isteyen kişiler, Getir uygulamasının kurye bölümündeki başvuru formunu doldurarak veya ildeki Getir ofislerinde bulunan insan kaynakları departmanına giderek yüz yüze iş başvurusunda bulunabilirler.

Başvuruda gerekli olan belgeler arasında ikametgah belgesi, adli sicil kaydı ve fotoğraf bulunur. Online başvuru yaparken bilgilerin doğruluğu kontrol edilir ve telefon numarasına onay kodu gönderilir.

Getir Kurye Başvurusu İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Getir kurye başvurusu için 18 yaşını doldurmuş, en az ilkokul mezunu, aktif motor kullanan, A1 ve A2 sınıfı ehliyeti olan, teknoloji ile alakalı, siparişleri hızlı ve güvenli bir şekilde götürebilecek, takım çalışmasına ve esnek çalışma saatlerine uyumlu olması gerekmektedir.

Eğer bu şartları taşıyorsanız, başvuru yapabilirsiniz. Getir ayrıca esnaf kurye modeli ile de çalışma imkanı sunmaktadır. Esnaf kurye olmak için nasıl olunur, bu model için bilgi almak isteyebilirsiniz.

Getir esnaf kurye olmak için öncelikle kurulması gereken bir şahıs şirketidir. Eğer 29 yaşının altındaysanız, gelir vergisinden muaf olursunuz. Aynı zamanda genç girişimci olarak, yıllık sigorta ödemeleriniz devlet tarafından yapılır.

İş başvurunuz onaylandıktan sonra, Getir ile karşılıklı bir sözleşme imzalanır. Bu şekilde, şirket olarak başvurduğunuz için, aslında Getir’in değil, kendi işinizin çalışanı olursunuz.

Esnaf kurye modeli ile çalıştığınız kadar para kazanabilirsiniz ve belirli bir maaşa bağlı kalmazsınız.

2023 Getir Kurye maaşları ne kadar oldu? Getir Kurye ayda kaç para kazanıyor?


 • Teslim edilen her alışveriş paketi için 2 lira 325  kuruş ödeme yapılmaktadır.
 • Teslim edilen her Getir Yemek siparişi için 4 lira 57 kuruş ödeme yapılmaktadır.
 • Online bahşiş benzeri müşteriler tarafından kuryelere performansa ve memnuniyete bağlı ek ödemeler yapılıyor.
 • Getir kuryelerinin yemek kuponu alma hakkı var.
 • SGK prim ödemeleri Getir şirketi kendisi yapıyor ve sigorta ile ilgili kuryelerin ek hakları bulunmaktadır.

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel Getir Kurye maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Getir Kurye nedir, Getir Kurye nasıl olunur, Getir Kurye olma şartları ve Getir Kurye görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Getir Kurye maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

 • Getir kurye ne kadar kazanıyor 2023?
 • Getir paket başı kaç TL?
 • Bir kurye ne kadar maaş alır?
 • Getir kurye kaç saat çalışıyor?
 • Getir kurye saatlik ücret
 • Trendyol kurye maaş
 • Banabi kurye maaşları
 • Yemek Sepeti kurye maaşları
 • Getir kurye şartları
 • Getir kurye maaşları 2023
 • Getir kurye maaşları ekşi
 • Kurye maaşları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir