Search
Generic filters

Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Göz Sağlığı Ve Hastalıkları

Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) da nasibini aldı! Peki yeni zamlı Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Göz Doktoru nedir?

Göz hastalıkları uzmanı, göz ve görme sistemi sağlığı ile ilgili teşhis, tedavi ve önleyici çalışmalar yürüten bir tıp doktorudur. Farklı tıbbi işlemlerle göz hastalıklarını tedavi etmek ve önlemek, rutin muayenelerden ileri cerrahi prosedürlere kadar bir dizi sorumluluk gerektirir.

Göz Doktoru ne iş yapar ve görevleri neler?

Göz hastalıkları uzmanı özel kliniklerde veya devlet hastanelerinde çalışabilir. Katarakt, glokom, göz yaralanmaları, bulaşıcı göz hastalıkları ve yaşlanmadan kaynaklanan dejeneratif durumlar gibi çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmekle sorumludur. Hasta öyküsünü dinlemek, fiziki muayene yapmak ve göz ölçümleri talep etmek, hastalık tanısı koymak ve uygun tedavi yöntemini belirlemek de göz hastalıkları uzmanının görevleri arasındadır. Ayrıca, düzeltici lensler reçete etmek, lazer ameliyatları gerçekleştirmek ve ameliyat sonrası iyileşme sürecini takip etmek de uzmanın sorumlulukları arasındadır.

Göz hastalıkları uzmanı ayrıca, göz rahatsızlıklarını tedavi etmek ve ağrıyı yönetmek için topikal veya sistemik ilaçlar reçete etmek, gerektiği takdirde hastayı diğer sağlık uzmanlarına yönlendirmek ve toplum bireylerini göz sağlığı hakkında bilgilendirmekle de görevlidir. Hastaların mahremiyetini korumak da önemli bir sorumluluktur.

Göz Doktoru nasıl olunur?

Göz hastalıkları uzmanı olmak için altı yıllık tıp fakültesi eğitiminden sonra TUS sınavında başarılı olmak, dört yıllık göz hastalıkları ihtisasını tamamlamak ve bitirme tezi sunmak gereklidir. YDS sınavından en az 50 puan almak da gereklidir.

Göz hastalıkları uzmanında empatik bir tutum, mükemmel sözlü ve yazılı iletişim becerisi, problem çözme yeteneği ve ekip çalışmasına uyum gösterme gibi özellikler aranır.

Son yapılan zamlardan sonraki Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşları şu şekilde:

  • Göz doktoru maaşı ortalama  32.100 TL civarında.
  • Devlette görev yapan göz doktorları, döner sermaye ile ortalama 38.000 TL civarında maaş almaktadır.

Goz Hastaliklari Uzmani Maaslari 1 2

2023 Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşları ne kadar oldu? Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) ayda kaç para kazanıyor?


EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Göz Hastalıkları Uzmanı 60,000 80,000 120,000

Dünya Göz Hastanesi doktor maaşları, 44.000 TL ile 93,000 TL arasında değişiyor. 

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) nedir, Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) nasıl olunur, Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) olma şartları ve Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Göz Doktoru (Göz Hastalıkları Uzmanı) maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Göz doktoru olmak için kaç yıl okumak gerekir?
Uzman göz doktoru nasıl olunur?
Göz doktoru ameliyat yapmak zorunda mı?
Cilt doktoru ne kadar maaş alır?

Devlette göz doktoru maaşı
Göz doktoru Maaşları 2022
Göz doktoru maaşı özel
Profesör göz doktoru maaşı
Göz doktoru Nasıl Olunur
Asistan göz doktoru maaşı
Göz doktoru Taban Puanları
Göz doktoru sayısal mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir