Haberiniz olmadan gizlice internete bağlanan programları görme

Windows bilgisayarlarda sizin bilginiz ve istediğiniz dışında, sizden habersiz olarak yani tamamen gizli bir şekilde internete bağlanan uygulama ve programları görmek yada uyarı almak ister misiniz?

Tamamen ücretsiz bir yazılım olan SterJo NetStalker internet ağını izleyerek kişisel bilgilerinizi çalıp gizlice internet üzerinden başkalarına gönderen programları size gösterir.

Üstelik böyle bir yeni girişim olduğu zaman açılan bir pencere ile size uyarı yani haber verir. Dilerseniz bu işlemi tek tıkla engelleyebilir yada izin vererek devam etmesini sağlayabilirsiniz.

Programı indirip kurduktan sonra çalıştırdığınız zaman yukarıdaki resimde gördüğünüz ana penceresi açılıyor ve Activity (Aktivite) sekmesinde şuan sistemde çalışmakta olan tüm işlemleri gösteriyor.

Ayrıca yeni bir internete bağlanma girişim olursa, tıpkı resimdeki gibi ufak bir uyarı penceresi açılıyor ve internete bağlanmak isteyen program hakkında bilgi veriliyor.

Trust butonuna basarak bu girişime izin verebilir veya Kill Process butonuna basarak işlemi engelleyebilirsiniz.

SterJo NetStalker adlı ücretsiz programı indirmek için BURAYA tıklayınız. Açılan sayfayı az bir şey aşağı kaydırarak Portable ve klasik sürümü indirme butonlarını görebilirsiniz. Bilgisayar açıldığında otomatik başlamasını istiyorsanız, Download yazan klasik sürümü indirmenizi tavsiye ederim.


Yayımlandı

kategorisi