Search
Generic filters

Internet Download Manager İndir (IDM)

Internet Download Manager İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Internet Download Manager

 • Programın lisansı: Deneme
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 11 mb
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: Tonec Inc

“Internet Download Manager” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Internet Download Manager (IDM) kullanıcıların internet üzerinden indirdikleri dosyaları hızlandırmak ve yönetmek için kullanılır. IDM, bir dosyayı indirirken dosyayı bölerek parçalara ayırır ve bu parçaları aynı anda indirir.

Bu sayede, dosya indirme hızı genellikle birkaç kat daha hızlı olur. IDM ayrıca, indirilen dosyaları otomatik olarak yönetir ve indirilen dosyaların durumunu izler.

IDM, ayrıca indirme işlemlerini programlamaya ve indirme işlemlerini zamanlamaya da izin verir.

Internet Download Manager (IDM) sayesinde indirme işlemlerinizi 5 kat hızlandırabilir, yarım kalan işlemleri tamamlayabilir veya indirme işlemini programlayabilirsiniz. IDM, oluşabilecek kesintileri hesaplayarak yarım kalan indirme işlemlerini otomatik olarak devam ettirme özelliğine sahiptir. IDM, kullanımı kolay bir arayüze ve tüm tarayıcılarla uyumlu çalışmasıyla en popüler indirme yöneticisi olmuştur.

IDM, indirme işlemi sırasında dosyayı dinamik olarak bölümlere ayırarak, bağlantı kopması gibi problemleri önler ve indirme işlemini tamamlar. Ayrıca, proxy sunucuları, ftp ve httpd protokolleri destekler, firewall gibi engelleri aşabilir, yeniden yönlendirmeleri takip eder, çerezleri kaydeder ve sunucu girişi yapabilirsiniz. IDM, Internet Explorer, Opera, Firefox ve Google Chrome gibi popüler tarayıcılarda indirme işlemlerine otomatik olarak katılır.

Internet Download Manager, Türkçe dil desteği, zip dosyalarını önizlemeden indirme, indirme işlemlerini kategorilere ayırma, https desteği ve geliştirilmiş virüs koruma gibi özelliklere sahiptir. Yeni versiyon ile birlikte, Windows 10 desteği ve video sitelerinden indirme desteği de eklenmiştir.

IDM Özellikleri

Internet Download Manager (IDM) bir indirme yöneticisi olarak, indirme işlemlerinizi hızlandırmayı, yarım kalan indirme işlemlerine devam etmeyi, indirme işlemini programlama yeteneğini ve birçok tarayıcı ile entegrasyon özelliğini sunar.

IDM, indirme işlemi sırasında dosyayı dinamik olarak bölümlere ayırarak, bağlantı kopması gibi problemleri önler ve indirme işlemini tamamlar. Ayrıca, proxy sunucuları, ftp ve httpd protokolleri destekler, firewall gibi engelleri aşabilir, yeniden yönlendirmeleri takip eder, çerezleri kaydeder ve sunucu girişi yapabilirsiniz.

IDM, Türkçe dil desteği, zip dosyalarını önizlemeden indirme, indirme işlemlerini kategorilere ayırma, https desteği ve geliştirilmiş virüs koruma gibi özelliklere de sahiptir. Yeni versiyon ile birlikte, Windows 10 desteği ve video sitelerinden indirme desteği de eklenmiştir.

IDM Nasıl Kullanılır?

Internet Download Manager (IDM) kullanımı oldukça basittir.

Öncelikle IDM’yi bilgisayarınıza indirin ve kurun. Daha sonra tarayıcınızdan indirmek istediğiniz dosyayı bulun ve indirme işlemini başlatın.

IDM otomatik olarak indirme işlemini algılar ve indirme penceresini açar.

İndirme penceresinde indirme işlemini yönetebilir, indirme hızını ayarlayabilir ve indirme işlemini programlayabilirsiniz.

Ayrıca, IDM’nin sağ üst köşesinde bulunan “IDM” düğmesine tıklayarak, IDM’nin tüm özelliklerine ve ayarlarına ulaşabilirsiniz.

IDM, indirme işlemlerini yönetmek için kullanışlı bir araçtır ve indirme hızını arttırmak için çok yararlıdır. Ancak, IDM’nin tüm özelliklerini kullanmak için ücretli bir lisans satın almanız gerekmektedir. Ücretsiz sürüm sadece indirme hızını arttırmak için kullanılabilir.

Internet Download Manager Ekran Görüntüleri


Internet Download Manager 6.41 Build 6 Ekran Goruntusu 2

“Internet Download Manager“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Internet Download Manager İndir

Internet Download Manager Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 22 00 01 13 4
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “Internet Download Manager” Nasıl Yüklenir?


“Internet Download Manager” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Internet Download Manager” nasıl silinir?


“Internet Download Manager” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir