Search
Generic filters

iOS 16 fotoğraf kopyalama

6C68401Caf83870F809Ca1A7A76Bc1F46D561Ad0 1

iOS 16, henüz çıkmadığı için bu konuda bilgi sahibi değilim. Ancak, iOS 15’te fotoğraf kopyalama işlemi nasıl yapılır hakkında bilgi verebilirim.

iOS 15, kullanıcılara birçok yeni özellik sunarken, mevcut özelliklerin daha da geliştirilmesiyle de dikkat çekiyor. Fotoğraf kopyalama işlemi de bu geliştirilmiş özelliklerden biridir. İşte iOS 15’te fotoğraf kopyalama işleminin nasıl yapıldığına dair detaylı bilgiler:

1. BİRDEN FAZLA FOTOĞRAF KOPYALAMA: iOS 15 ile birlikte, birçok fotoğrafı aynı anda kopyalayabilirsiniz. Bunun için, fotoğraf uygulamanızda, kopyalamak istediğiniz fotoğrafları seçin. Seçtiğiniz fotoğrafların üzerine basılı tutun ve daha sonra “Kopyala” seçeneğine dokunun. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra, kopyaladığınız fotoğrafları yapıştırmak istediğiniz yere gidin ve “Yapıştır” seçeneğine dokunun.

2. TEK BİR FOTOĞRAF KOPYALAMA: Tek bir fotoğraf kopyalamak istiyorsanız, fotoğraf uygulamanızda, kopyalamak istediğiniz fotoğrafın üzerine basılı tutun. Daha sonra, açılan menüde “Kopyala” seçeneğine dokunun. Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra, kopyaladığınız fotoğrafı yapıştırmak istediğiniz yere gidin ve “Yapıştır” seçeneğine dokunun.

3. KOPYALAMA İŞLEMİNİN KONTROLÜ: Kopyalama işleminizin başarıyla tamamlandığından emin olmak istiyorsanız, kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra açılan menüde “Kopyalanan Öğeler” seçeneğine dokunun. Bu seçenek, kopyaladığınız fotoğraf veya metinleri görüntüler. Böylece, neyi kopyaladığınızı ve kopyalama işleminin başarılı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

4. KOPYALAMA İŞLEMİNİ GERİ ALMA: Kopyalama işleminizde bir hata yaptıysanız veya kopyaladığınız öğeyi artık kullanmak istemiyorsanız, kopyalama işlemini geri alabilirsiniz. Bunun için, kopyaladığınız öğenin üzerine basılı tutun ve daha sonra açılan menüde “Sil” seçeneğine dokunun. Bu işlem, kopyalama işleminizi tamamen geri alacaktır.

5. UYGULAMA AYARLARINDAN KOPYALAMA İŞLEMİNİ YAPMA: Bazı uygulamalar, içeriklerini kopyalamanıza izin vermezler. Bu gibi durumlarda, kopyalama işlemini yapmak için uygulama ayarlarını kullanabilirsiniz. Bunun için, Ayarlar uygulamasına gidin ve burada “Genel” seçeneğine dokunun. Daha sonra, “Klavye” seçeneğine dokunun ve açılan menüde “Kopyalama” seçeneğini bulun. Bu seçeneği etkinleştirerek, tüm uygulamalarda kopyalama işlemini yapabilirsiniz.

6. FARKLI CİHAZLAR ARASINDA FOTOĞRAF KOPYALAMA: iOS 15 ile birlikte, farklı cihazlar arasında fotoğraf kopyalama işlemi daha da kolaylaştı. Bu işlemi yapmak için, iCloud Fotoğraflar özelliğinin açık olduğundan emin olun. Daha sonra, kopyalamak istediğiniz fotoğrafları seçin ve “Paylaş” seçeneğine dokunun. Açılan menüde, “iCloud Fotoğrafları” seçeneğini bulun ve burada “Yükle” seçeneğine dokunun. Bu işlem, seçtiğiniz fotoğrafları iCloud hesabınıza yükleyecektir. Bu fotoğraflara, diğer iOS cihazlarınızda veya iCloud.com üzerinde erişebilirsiniz.

Sonuç olarak, iOS 15 ile birlikte, fotoğraf kopyalama işlemi daha da geliştirildi ve kullanımı daha da kolay hale getirildi. Tek bir fotoğraf veya birçok fotoğrafı kopyalayabilir, kopyalama işleminizin başarıyla tamamlandığından emin olabilir ve hatta farklı cihazlar arasında fotoğraf kopyalama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir