Search
Generic filters

iPhone fotoğrafları bilgisayara aktarma programları 2023

Telefonunuzdaki fotoğrafların çoğunu günlük hayatınızda kullanmıyor olabilirsiniz ama hatıralarınızı çağrıştırdıkları için önemlidir. İşte bu noktada, iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma için bir yazılıma ihtiyacınız var. Bu fotoğrafları bilgisayarınıza kaydedebilir ve hatta yedekleyebilirsiniz, böylece geniş bir alan kazanabilirsiniz. Birçok uygulama ve yazılım fotoğraflarınızı aktarmak için işinizi çok kolay ve kullanışlı hale getirmiştir. Burada, iPhone’dan PC’ye fotoğrafları aktarmak için en iyi uygulama ve yazılımı size göstereceğim (iPhone 14 şimdi destekleniyor!).

1. İTunes’u Kullanarak Fotoğrafları iPhone’dan PC’ye Aktarma

Itunes Sync Photos To Pc

iTunes, iPhone’dan PC’ye fotoğrafları transfer etmek için herkesin aklına gelen ilk araçtır. Bu, her Apple kullanıcısı için çok yararlı olan ücretsiz bir uygulamadır. Sadece iPhone’unuzu USB kablosuyla iTunes’a bağlamanız yeterlidir, daha sonra üst çubuğun “cihaz simgesine” tıklayın> sol taraftaki “Fotoğraflar”ı tıklayın> “Sync Photos” kutusunu işaretleyin, transfer etmek istediğiniz albümleri seçebilirsiniz.

Cons:

  • Bilgisayarınızdaki mevcut fotoğrafların üzerine yazacaktır.
  • iCloud fotoğraflarını kullanarak fotoğrafları paylaşıyorsanız, iTunes aracılığıyla fotoğrafları senkronize edemezsiniz.

2. İCloud’u Kullanarak Fotoğrafları iPhone’dan Bilgisayara İndirin

How To Transfer Photos From Iphone To Computer With Icloud Library

Apple tarafından sunulan iCloud, iPhone’daki fotoğraflarınızı bilgisayara senkronize etmenizi kolaylaştıran bir hizmettir. Sadece bilgisayarınıza iCloud’u indirin ve aynı zamanda iPhone’unuzda iCloud’u etkinleştirin (Ayarlar>adınız>iCloud>Fotoğraflar>iCloud Photo Library’i açın).

Özellikler: Wi-Fi üzerinden bağlı olduğunuzda, tüm fotoğraflarınız doğrudan iPhone’dan bilgisayara kaydedilir. Wi-Fi ile bağlı değilseniz, fotoğraflar sonraki Wi-Fi bağlantısında senkronize edilir.

Dezavantajlar: iCloud’da sadece 5 GB ücretsiz depolama alanı vardır.

3. CopyTrans Photo Kullanarak iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Yükleme

Copytrans Photo

CopyTrans Photo, iPhone’dan PC’ye fotoğraf transfer etmenizi kolaylaştıran popüler ve ücretsiz bir yazılımdır. İki yönlü transfer sunar. Sadece iPhone arayüzünden PC’ye sürükle ve bırak yapın.

Özellikler: iPhone 4, iPhone 4s’den iPhone 11/12/13’e kadar tüm iPhone modellerini destekler. JPG, JPEG, BMP, GIF, PNG, TGA ve PCX gibi dosya formatlarını destekler. Tüm fotoğrafları tek seferde veya bireysel olarak yedekleyebilirsiniz.

Dezavantajlar: Sadece Windows bilgisayarlar için mevcut, Mac sürümü desteklemiyor.

4. Simple Transfer ile Resimleri iPhone’dan PC’ye Aktarın

Simple Transfer

Simple Transfer, mükemmel şekilde çalışan, ücretsiz bir fotoğraf transfer uygulamasıdır. Kullanımı basit ve kompleks bir arayüz veya işlev olmadan yapılabilir. iPhone’daki fotoğrafları doğrudan yerel WiFi ağına bağlanarak PC’ye kablosuz olarak transfer eder.

Özellikler: Bu uygulama, uygulamayı kilitlemenizi sağlayan parola koruma özelliklerine sahiptir. Windows, Mac ve Linux ile uyumludur. Fotoğrafları JPEG veya HEIC olarak dışa aktarabilirsiniz.

Dezavantajlar: Tamamen ücretsiz değil, sadece ilk 50 fotoğraf ücretsiz olarak transfer edilebilir. Dosyaları herhangi bir harici sunucuya transfer etme yeteneği yok.

5. Photo Transfer App ile iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Gönderin

Photo Transfer App

Photo Transfer App, iPhone’dan bilgisayara fotoğraf transfer etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır. Fotoğrafları kablosuz olarak transfer eder. Sadece iPhone uygulamasından PC’nizdeki herhangi bir klasöre sürükleyin ve bırakın.

Özellikler: Kablo gerekmez, sadece yerel Wi-Fi ağına bağlanın. Fotoğrafları tam çözünürlükte kayıp olmadan transfer edin ve aynı zamanda iPhone’dan bilgisayara RAW formatlı fotoğraf dosyalarını transfer edin. Fotoğraf veri bilgilerini tüm transfer yönlerinde (EXIF bilgisi, konum vb.) koru.

Dezavantajlar: Bu uygulamanın çalışması için bazı genel Wi-Fi ağları gerekli olmayabilir. Sadece Windows XP veya sonrasını destekler. “Photo Transfer App” uygulamasını iPhone veya iPad’inize yüklemek zorunda kalırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir