Search
Generic filters

Jandarma Uzman Erbaş Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Uzman Cavus Maaslari 1 1

Jandarma Uzman Erbaş maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından Jandarma Uzman Erbaş da nasibini aldı! Peki yeni zamlı Jandarma Uzman Erbaş maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Son yapılan zamlardan sonraki Jandarma Uzman Erbaş maaşları şu şekilde:

2023 Jandarma Uzman Erbaş maaşları ne kadar oldu? Jandarma Uzman Erbaş ayda kaç para kazanıyor?


  • 2022 Eylül ayı itibariyle uzman çavuş maaşları ortalama 17.000 TL maaş almaktadır. En yüksek uzman çavuş maaşı ise 40.000 TL seviyesindedir.
  • Fakat 3 ocak 2023’te yapılması beklenen %55’lik zamla birlikte oralama uzman çavuş maaşı 26.000 TL seviyesine çıkacak ve en yüksek maaş ise 60.000 TL seviyesine yükselecek.
  • Uzman Çavuş ile Uzman Erbaş arasında maaş farkı yoktur. Zaten uzman erbaş olarak mesleğe başlayanlar bir sürenin sonunda otomatikman uzman çavuşluğa yükseliyorlar.

Jandarma Uzman Erbaşlar ne kadar maaş alıyor?

Uzman erbaş maaşları kıdem, görev yeri, derece, rütbe ve çalıştığı süreye göre değişiklik gösterse de ortalama 17 TL maaş alıyor. Fakat

En yüksek, en düşük jandarma uzman erbaş maaşı ne kadar?

En düşük 13-15 bin TL, en yüksek yaklaşık 40 bin TL olabiliyor.

En yüksek, en düşük jandarma uzman erbaş maaşı ne kadar?

Uzman Jandarma, 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanununa tabi, astsubay kadrolarında görev yapan, Uzman Jandarma Çavuştan Uzman Jandarma Sekizinci Kademeli Çavuşa kadar rütbelere haiz ,Jandarma Okullar Komutanlığında (JANU) Uzman Jandarma Okulunda 1 yıl süreyle eğitim görüp, nasıp tarihinden itibaren mecburi hizmet süresince istifa edemeyen ,muvazzaf, jandarma personelidir.

Uzman Çavuş Ne Kadar Maaş Alır?

  • Hava Kuvvetleri: 15.000 TL
  • Kara Kuvvetleri: 17.000 TL
  • Deniz Kuvvetleri: 15.000 TL
  • Jandarma Komando: 18.000 TL

Batıda 15.00 TL alan bir uzman çavuş, doğuda ek ödemelerle birlikte 22.000 TL maaş alabilir.

3 Ocak 2023’te memur maaşlarına en az %55’lik bir zam bekleniyor. Buna göre minimum uzman çavuş maaşı 23,000 civarı olacak.

2023 yılı için en güncel Jandarma Uzman Erbaş maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Jandarma Uzman Erbaş nedir, Jandarma Uzman Erbaş nasıl olunur, Jandarma Uzman Erbaş olma şartları ve Jandarma Uzman Erbaş görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Jandarma Uzman Erbaş maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir