Search
Generic filters

Lojistik ne iş yapar? 2023-2024 Nerede çalışır? Nerelere atanır?

Lojistik, bir ürün veya hizmetin üretim, dağıtım ve teslimat süreçlerini planlama, yönetme ve optimize etmeyi amaçlayan bir disiplindir. Lojistik, ürünlerin hammadde ve materyallerin tedariki, üretim süreci, dağıtım ağı ve teslimat işlemleri gibi birçok farklı alandan etkilenir. Lojistik çalışanları, ürünlerin hareketlerini izlemek ve koordine etmek, stok yönetimi yapmak, nakliye ve taşıma işlemlerini planlamak ve yönetmek gibi görevleri yapar.

Lojistik; ticari olarak düşünüldüğünde, taleplerinin karşılanmasını bekleyen müşteri, şirket veya kuruluşların gereksinim duydukları ürünlerin üretim noktasından tüketim noktasına aktarılması ve aktarım dahil olmak üzere tüm süreçlerin takip edilmesidir.

Lojistik çalışanları, genellikle üretim, ticaret, hizmet ve dağıtım sektörlerinde çalışır. Bu sektörlerdeki şirketler, ürünlerinin üretimini ve dağıtımını optimize etmek için lojistik hizmetlerini kullanır. Lojistik çalışanları ayrıca özel lojistik şirketlerinde ve devlet kurumlarında da çalışabilir.

Lojistik çalışanları, ofis ortamında ve depo gibi depolama ve dağıtım merkezlerinde de çalışabilir. Bu işlerde, çalışanlar genellikle bir bilgisayar veya bir takip sistemi kullanarak ürünlerin hareketlerini takip eder ve koordine eder. Lojistik çalışanları ayrıca, nakliye ve taşıma işlemlerini yönetmek için yerinde görevlerde de bulunabilir.

Lojistik ne kadar maaş alır?

EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Kıdemli Lojistik Uzmanı 13.540  16.920  25.800 
Lojistik Uzmanı 8.950  11.190  22.890 
Lojistik Operasyon Uzman Yardımcısı 7.400  9.250  12.190
Lojistik mezunları da lojistik firmalarında ve kargo şirketlerinde çalışabildikleri gibi, gümrüklerde, havayolu, denizyolu ve demiryolu şirketlerinde de  bulabilirler. Hatta Türkiye’den geçen petrol boru hattı döşeyen şirketler lojistik mezunu eleman çalıştırmaktadırlar.

Lojistik ne kadar maaş alır?
2 yıllık lojistik mezunu ne iş yapar?
Lojistik çalışanı ne yapar?
Lojistik iş bulabilir mi?

Lojistik Nedir Ne is Yapar
Lojistik mezunu Ne is Yapar
Lojistik Bölümü Maaşları
Lojistik Dersleri
Lojistik Nedir
2 yıllık lojistik mezunu ne is yapar
2 yıllık lojistik bölümü okunur mu
4 yıllık Lojistik Bölümü Maaşları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir