Search
Generic filters

Makinist Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

2022 Makinist Maaslari Ne Kadar 1

Makinist, trenin zamanında çalışmasını ve yolcuların ve yüklerin güvenli bir şekilde yolculuk etmesini sağlamakla sorumludur.

Makinist olmak için üniversitelerin Elektronik Teknolojisi, Makine, Raylı Sistemler Makinistliği, Raylı Sistemler Elektrik Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi veya Otomotiv Teknolojisi önlisans bölümlerinden birinden mezun olmak gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda (TCDD) görev almak isteyenlerin hizmet içi eğitim programlarına katılmaları zorunludur.

Bu eğitim için 35 yaşını geçmemiş olmak, ilgili önlisans bölümlerinden mezun olmak, Kamu Personel Seçme Sınavı P93’den (Önlisans) 60 ve üzeri puan almak, görme ve işitme duyularının sağlıklı olması ve erkek adaylar için askerlik yükümlülüğünün bulunmaması ya da askerliğin tamamlanmış ya da tecil edilmiş ya da askerlikten muaf olunması şartlarını karşılamak gerekmektedir.

2023 Makinist maaşları ne kadar oldu? Makinist ayda kaç para kazanıyor?


EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Makinist 14.960  18.700  55.410
  • Yeni makinistler ortalama 14.000 TL maaş alır.
  • Zamanla tecrübe ve beceriye göre maaşı yükselmektedir.

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel Makinist maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Makinist nedir, Makinist nasıl olunur, Makinist olma şartları ve Makinist görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Makinist maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bir makinist ne kadar maaş alır?
Tramvay makinisti ne kadar maaş alır?
Makinist olmak için ne okumak gerekir?
Tren şöförleri ne kadar maaş alıyor?

TCDD Makinist maaşı 2022
2022 Makinist Maaşları
Makinist Nasıl Olunur
Tramvay makinist maaşları
İZBAN makinist maaşları
Amerika’da Makinist maaşları
İzmir Metro makinist maaşları
Tramvay makinist maaşı 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir