Maldivler Vize İstiyor Mu? Vize Gerekli Mi?

Maldivler ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Maldivler’e seyahat ederken 30 gün boyunca vizeden muaf tutulmaktadır. Hangi pasaport türüne sahip olursanız olun, vize başvurusu yapmanız gerekmeyecektir.

Gerçekler

  • 🌴 Maldivler ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan anlaşma gereği, Türkiye Cumhuriyeti hususi ve hizmet pasaportu sahipleri Maldivler’e seyahat ederken 30 gün boyunca vizeden muaf tutulmaktadır.
  • 🛂 Hangi pasaport türüne sahip olursanız olun, Maldivler’e seyahat etmek için vize başvurusu yapmanız gerekmemektedir.
  • 📝 Maldivler’in Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemediği için herhangi bir vize başvuru süreci söz konusu değildir.
  • ✅ Maldivler’e seyahat ederken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günlük vize muafiyetine sahiptir.
  • 🏖️ Maldivler’de 30 günlük vize muafiyeti, turistik ve iş amaçlı seyahatleri kapsamaktadır.
  • 🌐 Bu anlaşma, Maldivler’de tatil yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kolaylık sağlamaktadır.

Maldivler, Türkiye vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Türkiye vatandaşları, turistik veya iş amaçlı olarak Maldivler’e seyahat ederken genellikle 30 güne kadar vizesiz kalabilmektedir. Ancak, seyahat amacınıza ve süresine bağlı olarak vize muafiyeti hükümleri değişebilir. Seyahat öncesinde güncel bilgilere Maldivler’in Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleri veya Dışişleri Bakanlığı’ndan ulaşmanız önemlidir. Böylece en doğru ve güncel bilgileri alarak seyahatinizi planlayabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi