Search
Generic filters

Microsoft Excel İndir (ISO Orijinal Kurulum Dosyası)

Excel İndir (32-Bit/64-Bit)
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Microsoft Excel Indir

 • Programın lisansı: Deneme
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 720 mb
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: Microsoft

“Microsoft Excel” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Excel, Microsoft tarafından geliştirilen bir elektronik tablo uygulamasıdır. Elektronik tablo uygulamaları, verileri sütunlara ve satırlara göre düzenleyebilen ve bu verileri hesaplamak, analiz etmek ve çeşitli grafiklerle göstermek için kullanılan yazılımlardır.

Excel, birçok farklı amaç için kullanılabilir. Örneğin, bir işletmenin maliyetlerini takip etmek, bir projenin bütçesiyle ilgili bilgileri takip etmek, bir üniversite öğrencisinin notlarını takip etmek veya bir evin bütçesini takip etmek gibi. Excel, verileri bir arada tutmak, bu verileri kolayca değiştirmek ve hesaplamak ve bu verileri anlamlı bir şekilde göstermek için kullanışlı bir araçtır.

Excel ayrıca, verileri çeşitli şekillerde görüntüleyebilen bir çok grafik türü sunar. Bu grafikler, verileri anlamlı bir şekilde göstermek için kullanılabilir ve bu verilerin ne kadar iyi veya kötü olduğunu göstermek için kullanılabilir. Excel ayrıca, verileri çeşitli şekillerde filtreleyebilen ve bu verileri çeşitli koşullara göre sıralayabilen bir araçtır.

Excel, kullanımı kolay ve öğrenilebilir bir uygulamadır ve birçok farklı işletme, öğrenci ve evde kullanıcı tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Excel nasıl kullanılır adım adım?

Excel nasıl kullanılır, anlatımınız için teşekkür ederim. İşte Excel’i kullanmaya başlamak için bazı temel adımlar:

 1. Excel uygulamasını açın.
 2. Bir yeni dosya oluşturmak için “File” (Dosya) sekmesine gidin ve “New” (Yeni) seçeneğini tıklayın.
 3. Bir tablo oluşturmak için satır ve sütun etiketlerini kullanın. Bu etiketler, verileri sınıflandırmak ve verilerin ne olduğunu anlamak için kullanılır. Örneğin, bir ürünler listesi oluşturmak için “Ürün Adı”, “Fiyat” ve “Stok Adeti” gibi sütun etiketlerini kullanabilirsiniz.
 4. Verileri girmek için bir hücreyi seçin ve verileri yazın veya kopyalayıp yapıştırın.
 5. Verileri hesaplamak için bir hücrede bir formül kullanın. Örneğin, bir ürünler listesinde, bir ürünün toplam fiyatını hesaplamak için “Fiyat” ve “Stok Adeti” sütunlarını kullanarak bir formül oluşturabilirsiniz.
 6. Grafikler oluşturmak için “Insert” (Ekle) sekmesine gidin ve “Chart” (Grafik) seçeneğini tıklayın. Grafik türü seçin ve verileri seçin.
 7. Verileri filtrelemek ve sıralamak için “Data” (Veri) sekmesine gidin ve “Filter” (Filtre) veya “Sort” (Sırala) seçeneklerini kullanın.

Bu adımlar sadece Excel’in temel kullanımını göstermektedir. Excel, daha gelişmiş özellikleri de sunmaktadır, ancak bu adımlar Excel’i kullanmaya başlamak için yeterli olacaktır.

Microsoft Excel Ekran Görüntüleri


Microsoft Excel 2021 Ekran Goruntusu 2

“Microsoft Excel“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Microsoft Excel İndir

Microsoft Excel Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 21 16 09 46 4
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “Microsoft Excel” Nasıl Yüklenir?


“Microsoft Excel” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Microsoft Excel” nasıl silinir?


“Microsoft Excel” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir