Microsoft Teams Kod İle Canlı Derse Katılma Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu yazıda online eğitimin ana unsurlarından biri olan Microsoft Teams üzerinde canlı derslere bir kod girerek nasıl katılabileceğinizi resimlerle gösteriyorum.

Öncelikle ders kodlarını okulunuzun yada üniversitenizin paylaşmış olması gerekiyor. Okulun resmi web sitesine girerek orada uzaktan eğitim ile alakalı bölümde canlı ders katılım kodlarını görebilir veya bir bilen arkadaşınızdan bu kodu size yazmasını isteyebilirsiniz.

Ardından telefonda Microsoft Teams uygulamasını açın ve henüz giriş yapmadıysanız yapın. Giriş için okulun size verdiği yada vereceği kullanıcı adı ve şifreyi girmeniz gerekiyor. Genel olarak kullanıcı adı için öğrenci numaranızın içinde yer aldığı bir e-posta adresi ve şifre için de TC kimlik numaranızın bir kısmının içinde yer alacağı bir şifre verilmektedir.

Uygulamaya giriş yapınca en alttaki Ekipler sekmesine basın ve açılan ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine basın.

Açılan menüde “Ekibe kodla katıl” yazan seçeneğe basın.

Böylece karşınıza aşağıdaki ufak pencere gelecek. Burada ders kodunu yazdıktan sonra Katıl butonuna basın.

Otomatik olarak karşınıza şu an yayınlanmakta olan canlı ders seçeneği gelecek. Bu seçeneğin üzerindeki Katıl butonuna basarak doğrudan canlı derse katılım sağlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar basit arkadaşlar. Sorularınız için aşağıdaki yorum kutusundan bize ulaşabilirsiniz.


Yayımlandı

kategorisi