Search
Generic filters

Minecraft harita yapımı 2023 resimli anlatım

Oyunda bir yeri bulmak yada konum bulmak için harita yapabilirsiniz.

Bunun için 8 tane kağıt ile 1 tane pusula gerekiyor. Kağıt nasıl yapılır bilmiyorsanız şu yazımızda resimli olarak anlattık bakabilirsiniz.

Kısaca kağıt yapımını özetlemek gerekirse alttaki resimde gördüğünüz gibi 3×3 lük bir ızgaranın orta sırasına 3 tane şeker kamışını yan yana koymanız yeterlidir.

Minecraft Kagit Yapimi 1

Şimdi madene gidin ve 4 tane demir alın. Çünkü pusula yapımı için demir ve 1 tane de redstone gerekiyor. Redstone malzemesini ise maden yada lavların yakın çevresinde bulabilir ve kazma kullanarak redstone çıkarabilirsiniz.

Şimdi üretim menüsünü açıp 3×3 lük ızgara açın ve malzmeleri tıpkı aşağıdaki resimde gördüğünüz sıra ve düzende aynen yerleştirin. Tamamen aynısı gibi olmalı yoksa işe yaramaz.

Minecraft Harita Yapimi 3

Aynı sırada malzemeleri yerleştirince ızgaranın hemen sağında pusulayı göreceksiniz.

Şimdiyse pusulayla kağıtları birleştireceğiz.

Tekrar bir tane 3×3 lük ızgara açın ve kağıtlarla pusulayı tıpkı aşağıdaki resimde görünen sıra ve düzende aynen yerleştirin. Tamamen aynısı gibi olmalı yoksa işe yaramaz.

Minecraft Harita Yapimi 2 5

Malzemeleri üstteki resimdekinin tıpkısının aynısı gibi yerleştirince ızgaranın hemen sağında yeni pusulanızı göreceksiniz.

Son olarak bu yeni yarattığınız eşyayı envantere ekleyin.

KISACA MADDELER HALİNDE MİNECRAFT HARİTA YAPIMI

Merhaba! Minecraft harita yapımı işlemini adım adım aşağıdaki gibi anlatabilirim:

  1. Öncelikle Minecraft oyununu açın ve “Singleplayer” seçeneğini tıklayın.
  2. “Create New World” (Yeni Dünya Oluştur) seçeneğine tıklayın ve dünya tasarımınızı yapmak istediğiniz seçenekleri seçin. Örneğin, dünya türünü “Flat” (Düz) olarak seçebilirsiniz.
  3. Dünya oluşturulduktan sonra, “Creative” modunu seçin. Bu mod, oyun sırasında blokları rahatça ekleyip çıkarmanızı ve dünyayı dilediğiniz gibi düzenlemenizi sağlar.
  4. Artık haritanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle, nerede ne yapmak istediğinize karar verin. Örneğin, şehir yapmak isteyebilirsiniz ve bunun için geniş bir alana ihtiyacınız olacak.
  5. Blokları kullanarak haritanızı oluşturmaya başlayın. Örneğin, evler yapmak için tuğla bloklarını, yollar yapmak için ise asfalt bloklarını kullanabilirsiniz.
  6. Haritanızı detaylandırmak için çeşitli aksesuarlar ekleyin. Örneğin, evlerin önüne bahçe ekleyebilir, şehir merkezine park yapabilirsiniz.
  7. Haritanızı test etmek için “Survival” modunu seçin ve haritanızda dolaşın. Eğer her şey düzgün çalışıyorsa ve haritanızı beğendiyseniz, kaydetme işlemini yapabilirsiniz.
  8. Haritanızı kaydetmek için, oyun içinde “Esc” tuşuna basın ve “Save and Quit to Title” (Kaydet ve Başlığa Çık) seçeneğine tıklayın. Daha sonra, Minecraft ana menüsüne dönün ve “Load World” (Dünya Yükle) seçeneğine tıklayın. Haritanızı seçin ve “Load” (Yükle) seçeneğine tıklayarak haritanızı yükleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir