Search
Generic filters

Minecraft İndir (PC)

Minecraft İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Farklı platformlar için indirme seçenekleri:

Minecraft Macintosh İndir

Minecraft Ubuntu ve Debian İndir

Minecraft Launcher


 • Programın lisansı: Demo
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 2.5 MB
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: Mojang Synergies AB

“Minecraft” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Minecraft, oyuncuların kayıp dünyaları keşfederken, canavarlarla mücadele ederken ve çeşitli gizemleri açığa çıkarırken eğlenmelerini sağlayan bir oyundur. Oyuncular, elde edecekleri araçlarla kendi dünyalarını istedikleri gibi yeniden inşa edebilirler.

Minecraft oyununda iki farklı sürüm bulunmaktadır. Birincisi tam sürüm, diğeri ise tarayıcı üzerinden oynanabilen klasik sürümdür. Her iki sürümde de çok oyunculu ve tüm oyun türleriyle oynanabilir.

Minecraft oyununu indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, indireceğiniz demo uygulamasıyla oynayabilirsiniz. Bu oyun, dünyada çok popülerdir ve ülkemizde yasaklanma olasılığı bulunmaktadır. Bu oyun, Microsoft tarafından satın alınmıştır.

Minecraft, bir oyundur ve oyunun iki farklı sürümü vardır. Birincisi tam sürüm, diğeri ise tarayıcı üzerinden oynanabilen klasik sürümdür. Her iki sürümde de çok oyunculu ve tüm oyun türleriyle oynanabilir. Oyun, elde edeceğiniz araçlarla dünyayı yeniden inşa etmeyi, kayıp dünyaları keşfetmeyi, canavarlarla mücadele etmeyi ve çeşitli gizemleri çözmeyi içerir. Demo uygulamasını indirdiğinizde, indirme bağlantısına tıkladıktan sonra, oyunu oynayabilirsiniz. Microsoft tarafından satın alınan Minecraft oyunu, ülkemizde yasaklanma olasılığı bulunmaktadır.

Minecraft nasıl oynanır? adım adım

 1. Öncelikle, Minecraft oyununu indirin ve yükleyin. Oyunu indirmek için, resmi Minecraft web sitesine gidebilir veya bir oyun mağazasından indirebilirsiniz.
 2. Oyunu açtıktan sonra, bir oyun profili oluşturun veya mevcut bir profil ile oturum açın.
 3. Oyun modunu seçin. Oyun modları arasında “Survival” (Hayatta Kalma), “Creative” (Yaratıcı) ve “Adventure” (Macera) gibi seçenekler bulunmaktadır. “Survival” modunda, canavarlarla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışırken, “Creative” modunda istediğiniz şeyleri yaratabilir ve “Adventure” modunda ise hazırlanmış maceraları tamamlayabilirsiniz.
 4. Oyun içinde bir dünya seçin veya yeni bir dünya oluşturun. Dünyalar arasında “Survival” modunda hayatta kalma zorluğu, “Creative” modunda çeşitli malzemelerin miktarı ve “Adventure” modunda maceraların zorluğu gibi özellikler farklılık gösterir.
 5. Oyunu oynayın ve dünyayı keşfedin. Oyun içinde, araçlar ve eşyalar toplayabilir, canavarlarla mücadele edebilir, yeni binalar inşa edebilir ve diğer oyuncularla etkileşimde bulunabilirsiniz.
 6. Oyunu kaydetmeyi veya çıkış yapmayı unutmayın. Oyunu kaydetmek için, oyun içinde “Save and Quit” (Kaydet ve Çık) seçeneğine tıklayın veya oyun menüsünden “Save and Quit to Title” (Başlığa Kaydet ve Çık) seçeneğini kullanın. Bu sayede, ilerleyen zamanlarda oyunu tekrar oynama fırsatınız olur.

Minecraft Ekran Görüntüleri


Minecraft Ekran Goruntusu 2

“Minecraft“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Minecraft İndir

Minecraft Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 22 00 46 17 4
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “Minecraft” Nasıl Yüklenir?


“Minecraft” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Minecraft” nasıl silinir?


“Minecraft” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir