Search
Generic filters

.NET Framework 4.5.2 İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

.Net Framework 4.5.2 Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 67 MB
 • Programın üreticisi: Microsoft
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“.NET Framework 4.5.2” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


.NET kullanarak uygulamalar oluşturun ve çalıştırın!

Microsoft .NET Framework 4, geliştiricilerin farklı uygulamalar oluşturması için tasarlanmış geniş bir programlama modelidir.

Geliştiriciler dışındaki kullanıcılar, uygulamaların çalışması için .NET Framework’ün indirilmesini gerektirir. Framework olmadan, yazılım sisteminizde çalışmayacaktır.

Microsoft tarafından geliştirilen 4.8 sürümü, birçok hata düzeltmesi, güvenlik güncellemesi ve genel iyileştirmeler içerir. Yazılım tüm Windows cihazlarında kolayca indirilebilir ve yalnızca kurulum tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatmanız gerekir.

Neden Microsoft .NET Framework’e ihtiyacım var?

Bir EXE dosyasını açmaya çalışırken hata alırsanız, .NET Framework’ün kurulu olmamasından kaynaklanabileceği anlamına gelir. Microsoft’un geliştirme platformu, uygulamaların sunucularla iletişim kurmasına ve veritabanlarına erişmesine olanak tanır. Geliştiriciler, tamamen yüklenmemiş ama .NET’e bağımlı olan uygulamalar oluşturmak için platformu kullanır.

Ideal bir senaryoda, .NET Framework indirmelerine ihtiyaç duymazsınız. Uygulamalar kendine yeterli olur ve herhangi bir cihazda sorunsuz çalışır. Ancak durum böyle değil. Çoğu geliştirici uygulamaları parçalara ayırmak için zaman ve kaynaklara sahip değildir. Yapabilecekleri, gerçekten yazmadan istedikleri kodları çağırmaktır.

Framework’ler, programcıların gerektiğinde çağırabilecekleri kodlardan başka bir şey değildir, bu nedenle cihazınızdaki uygulamalar yazılımın çalışmasını gerektirir. Bilgisayarınızda NET Framework’ün varlığı olmadan, kod tamamlanmamıştır.

.NET Framework 4.5.2 Ekran Görüntüleri


Net Framework 4.5 .2 - Download For Pc Free

Bilgisayara “.NET Framework 4.5.2” Nasıl Yüklenir?


“.NET Framework 4.5.2” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “.NET Framework 4.5.2” nasıl silinir?


“.NET Framework 4.5.2” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir