Search
Generic filters

Opera GX İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır? Özellikleri

Opera GX 64-Bit İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Opera GX 32-Bit İndir

Opera Gx


 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 120 MB
 • Programın üreticisi: Opera
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Opera GX” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Opera GX, oyuncular için özel bir Opera tarayıcısıdır. Bu tarayıcı, oyunlarınızı ve tarama işlemlerinizi en iyi şekilde yapmanıza yardımcı olan benzersiz özellikler içerir.

GX tarayıcısı; CPU, RAM ve ağ sınırlamaları gibi benzersiz özellikleri içerir ve bu sayede oyunlarınızı ve tarama işlemlerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca, Opera GX ile tarayıcının renk şemasını oyun kurulumunuza uygun hale getirebilirsiniz.

Opera GX tarayıcısı Chrome’dan daha mı iyi?

Opera GX, oyuncu kitlesine özel olarak tasarlanmıştır, Chrome ise çok amaçlı bir tarayıcıdır. İkisi de benzer şeyleri yapar ama Opera GX, daha çok özellik sunar. Örneğin, tarayıcıyı belirli bir RAM yüzdesi kullanacak şekilde yapılandırabilir veya dizüstü bilgisayarlar için bir pil tasarruf modu seçebilirsiniz.

Opera ve Opera GX arasında ne fark var?

Opera GX, oyuncular için ekstra özellikler ve PC performansını optimize etmek amacıyla gelir.

Bu özelliklerden biri Hot Tabs killer özelliğidir. Bu özellik Chromium varsayılan görev yöneticisinden daha anlaşılır bir şekilde CPU veya RAM kaynaklarını en çok kullanan sekmeleri görmenizi sağlar.

Opera ve Opera GX, Chromium açık kaynak projesine dayanmaktadır ve benzer gizlilik özellikleri sunarlar.

Ayrıca, her iki Opera sürümü de reklam engelleyiciler, izleyicileri engelleyiciler ve yerleşik VPN özelliklerine sahiptir.

Opera GX Başlıca Özellikleri Neler?

GX denetimi

Ekran kartınızın verdiği tüm gücü almak istiyor musunuz? Tarayıcınızı kapatmaya gerek yok. GX Control, tarayıcınızın RAM ve CPU kullanımını sınırlandırmanıza olanak tanır.

RAM Sınırlaması

GX Control’ün RAM sınırlayıcısı, Opera GX’in kullanabileceği bellek miktarını seçmenizi sağlar. RAM Sınırlayıcısının varsayılan ayarı, bellek kullanımı ve deneyim arasında bir denge kurmayı amaçlar. Tarayıcı belirlenen bellek miktarının altında kalmaya veya eşit olmaya çalışacaktır, ancak deneyimi bellek miktarından daha önemli kılacaktır. Örneğin, bir akışı veya bulut tabanlı dosyayı aktif tutabiliyorsa, bellek kullanımının biraz belirlenen sınırdan aşağı olmasına izin verecektir. “Hard Limit” ayarı, tarayıcının seçilen bellek sınırının altında kalmak zorunda olduğu anlamına gelir, ne olursa olsun. Tarayıcı belirlenen bellek sınırını aşmayacaktır, bile deneyim kurban edilmelidir.

CPU Sınırlaması

CPU Sınırlayıcısı, tarayıcının bilgisayarınızın işlemlerini nasıl kullandığını sınırlandırmanıza olanak tanır, böylece geri kalan oyunlar için ayrılabilir. GX Control özelliklerinin amacı, her zaman tarayıcınızı açık tutabileceğiniz, hatta kaynak yoğun bir oyun oynuyor veya yayın yapıyorsanız bile, sağlamaktır.

Twitch Entegrasyonu

Hiç canlı yayın kaçırmayın. Yan çubuğunuzda Twitch ile, takip ettiğiniz kanalları, kimin çevrimiçi olduğunu ve takip ettiğiniz birinin canlı olduğunda bildirim almayı seçebilirsiniz.

GX Corner

En iyi teklifler, en yeni

yayınlar ve oyun dünyasındaki son gelişmelerle güncel kalın. Tüm bunlar tek bir yerde kolayca erişilebilir.

GX Sound

Opera GX, ses tasarımcısı Rubén Rincón ve Berlinist grubu ile birlikte hazırlanmış tarayıcı içi ses efektlerine sahiptir. Berlinist grubu, Gris oyununun orijinal film müziği için BAFTA Oyun Ödülleri’nde aday gösterilmiştir. Ses efektleri ayarlar kısmından açıp kapatılabilir.

GX Tasarım

Tarayıcınızı istediğiniz renklerle özelleştirebilir ve farklı özel efektler ve temalardan seçim yapabilirsiniz.

GX Temaları

Özel olarak tasarlanmış duvar kağıtlarından veya kendi masaüstü duvar kağıtlarınızdan birini arka plan olarak seçebilirsiniz.

Entegre Mesajlaşma Uygulamaları

Facebook Messenger, Telegram, Vkontakte ve WhatsApp gibi uygulamaları yan çubuğunuzda kullanarak aynı anda sohbet edebilir ve internette gezebilirsiniz.

Video Açılır Penceresi

Twitch ve YouTube’da video izleyin ve açılır pencere olarak video sekmelerin ve diğer uygulamaların üstünde görünebilir.

Reklam Engelleyici

Built-in reklam engelleyici ile daha düzgün bir reklamsız web deneyimi yaşayın. Desteklemek istediğiniz reklam tabanlı yaratıcılar için kolayca kapatabilirsiniz.

Eklentiler

Opera’nın kendi eklenti mağazasına ek olarak, Opera tarayıcıları Google Chrome eklentileri ile de uyumludur.

Video Oyun Üstünde

Eğitim videoları, adımlar, yayınlar veya oyun üstünde görünen bir pencerede diğer herhangi bir video içeriğini izleyebilirsiniz.

Opera GX Ekran Görüntüleri


Opera Gx

46164 Img 63Bdc76477D40 3

46164 Img 63Bdc765451E1 5

46164 Img 63Bdc766171F2 7

46164 Img 63Bdc766D9700 9

46164 Img 63Bdc767Ad4D0 11

Bilgisayara “Opera GX” Nasıl Yüklenir?


“Opera GX” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Opera GX” nasıl silinir?


“Opera GX” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir