Search
Generic filters

Paxil yan etkileri ne zaman geçer?

Paxil Nedir? Ne Için Ve Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri - Doktora Danış

Paxil (paroxetine) 20 mg film tabletin yan etkilerinin ne zaman geçeceği kişiden kişiye değişebilir ve ayrıca yan etkilere neden olan faktörlere bağlıdır. Bazı yan etkiler hemen kaybolabilirken, diğerleri tedavinin devam etmesiyle birlikte azalabilir veya ortadan kalkabilir.

Eğer yan etkiler ılımlı seyrediyorsa birkaç gün veya birkaç hafta içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Paxil’in yaygın yan etkileri arasında baş dönmesi, uyku hali, ağız kuruluğu, bulantı, kabızlık veya ishal, terleme, titreme, iştah değişiklikleri, cinsel işlev bozukluğu, anksiyete, ajitasyon ve baş ağrısı bulunur. Bu yan etkiler genellikle birkaç hafta içinde azalır veya kaybolur, ancak bazı insanlar için daha uzun sürebilir.

Paxil kullanımına başlamadan önce doktorunuzla tüm yan etkileri konuşmanız ve tedavi süresince yan etkiler konusunda doktorunuzla iletişim halinde kalmanız önemlidir. Tedavinin başarılı olması için doktorunuzun önerilerine uymalısınız ve herhangi bir sorunuz veya endişeniz olduğunda doktorunuza danışmalısınız.

Önemli Uyarı ! Teknolojibul.com’da yer alan bilgiler Hekim ve Eczacıya Danışmanın Yerine Geçemez. Bu sitede yer alan bilgilerin güncellenmemiş, eksik veya yanlış olmasından dolayı ortaya çıkabilecek zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusundaki prospektüsler daha geniş ve güncel bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir