Search
Generic filters

Photoshop diploma yapma adım adım anlattık

Photoshop Diploma Yapma 1

Photoshop, birçok farklı tasarım projesi için kullanılabilecek güçlü bir araçtır. Bu araçla diploma yapmak da oldukça kolaydır.

Aşağıda, Photoshop ile diploma yapmanın detayları maddeler halinde verilmiştir.

  1. AÇMA: Photoshop’u açın ve diploma yapmak istediğiniz boyutta yeni bir belge açın. Bunun için “Dosya” menüsünden “Yeni” seçeneğini seçin. Açılan pencerede, diploma boyutunu ayarlayabilirsiniz.
  2. ARKA PLAN RENKLENDİRME: Diploma tasarımınızda kullanmak istediğiniz arka plan rengini seçin. Bunun için “Katmanlar” panelindeki arka plan katmanını seçin ve ardından “Renk Örnekleyici” aracını kullanarak arka plan renginizi seçin.
  3. ARKA PLAN ŞABLONU: Diploma tasarımınızda kullanmak istediğiniz arka plan şablonunu seçin. Bunun için “Dosya” menüsünden “Yerleştir” seçeneğini seçin. Açılan pencereden, kullanmak istediğiniz arka plan şablonunu seçin.
  4. YAZI EKLEME: Diploma tasarımınızda kullanmak istediğiniz yazıları ekleyin. Bunun için “Yazı” aracını seçin ve diploma üzerine yazmak istediğiniz metni yazın. Yazı fontunu, rengini ve boyutunu ayarlayabilirsiniz.
  5. LOGO EKLEME: Diploma tasarımınıza bir logo ekleyebilirsiniz. Bunun için “Dosya” menüsünden “Yerleştir” seçeneğini seçin ve diploma üzerinde kullanmak istediğiniz logoyu seçin. Logo boyutunu ayarlayabilir ve pozisyonunu değiştirebilirsiniz.
  6. KAYDETME: Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra, diploma tasarımınızı kaydedebilirsiniz. Diploma tasarımınızı kaydetmek için “Dosya” menüsünden “Farklı Kaydet” seçeneğini seçin. Diploma tasarımınızın formatını, boyutunu ve kalitesini ayarlayabilirsiniz.

SONUÇ OLARAK, Photoshop ile diploma yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Arka plan renklendirmesi, arka plan şablonu, yazı eklemesi ve logo eklemesi gibi adımlarla diploma tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

Tasarımınızı tamamladıktan sonra, tüm ayarlamaları yaparak diploma tasarımınızı kaydedebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir