Search
Generic filters

PowerISO İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

PowerISO (64-Bit) İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

PowerISO (32-Bit) İndir

Poweriso Indir


 • Programın lisansı: Deneme / Reklamlı
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 4.3 MB
 • Programın üreticisi: Power Software Ltd.
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“PowerISO” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


PowerISO, bir disk imaj dosyası yöneticisi ve aynı zamanda CD/DVD/Blu-ray diskleri oluşturma, düzenleme ve çalıştırma gibi işlevleri de sunan bir yazılımdır.

PowerISO, ISO dosyalarını ve diğer disk imaj dosyalarını (BIN, NRG, CDI gibi) açmak, düzenlemek ve yazmak için kullanılabilir.

Ayrıca, PowerISO ile CD/DVD/Blu-ray diskleri oluşturabilir ve çalıştırabilir, disklerdeki verileri düzenleyebilir ve dosyaları sıkıştırabilir ya da çıkartabilirsiniz.

PowerISO, ayrıca bir USB sürücü oluşturma özelliğine de sahiptir ve bu sayede, USB sürücüler üzerinden bootable (çalıştırılabilir) bir işletim sistemi oluşturabilirsiniz.

PowerISO, Windows işletim sistemi için geliştirilmiş bir yazılımdır ve çeşitli online mağazalardan veya resmi web sitesinden satın alınabilir veya deneme sürümü olarak indirilebilir.

PowerISO nasıl kullanılır?

PowerISO, disk imaj dosyalarını açmak, düzenlemek, oluşturmak ve diğer işlevleri gerçekleştirmek için kullanılan bir yazılımdır. Aşağıdaki adımları takip ederek PowerISO’yu kullanabilirsiniz:

 1. PowerISO’yu indirin ve kurun. PowerISO, çeşitli online mağazalardan veya resmi web sitesinden satın alınabilir veya deneme sürümü olarak indirilebilir.
 2. Disk imaj dosyası açın. PowerISO’yu açtıktan sonra, “File” (Dosya) menüsünden “Open” (Aç) seçeneğini tıklayın ve açmak istediğiniz disk imaj dosyasını seçin. Disk imaj dosyası açıldıktan sonra, içerisindeki dosyaları ve klasörleri görebilir ve düzenleyebilirsiniz.
 3. Disk imaj dosyası oluşturun. “File” (Dosya) menüsünden “New” (Yeni) seçeneğine tıklayarak yeni bir disk imaj dosyası oluşturabilirsiniz. Oluşturma işlemini tamamlamak için, dosyaları ve klasörleri sürükleyin ve bırakın ya da “Add files to image” (Dosya Ekle) seçeneğine tıklayarak dosyaları ekleyin. Oluşturduğunuz disk imaj dosyasını kaydetmek için “Save” (Kaydet) seçeneğine tıklayın.
 4. CD/DVD/Blu-ray oluşturun. “File” (Dosya) menüsünden “Burn” (Yaz) seçeneğine tıklayarak CD/DVD/Blu-ray oluşturma işlemini başlatabilirsiniz. Oluşturma işlemini tamamlamak için, yazdırmak istediğiniz dosyaları sürükleyin ve bırakın ya da “Add files” (Dosya Ekle) seçeneğine tıklayarak dosyaları ekleyin. Oluşturduğunuz CD/DVD/Blu-ray’i kaydetmek için “Burn” (Yaz) düğmesine tıklayın.

Bu adımları takip ederek PowerISO uygulamasını kullanarak disk imaj dosyaları açabilir, oluşturabilir ve CD/DVD/Blu-ray’ler oluşturabilirsiniz.

PowerISO Ekran Görüntüleri


Poweriso Discount Coupon Code 50% Off - Poweriso 2023

Bilgisayara “PowerISO” Nasıl Yüklenir?


“PowerISO” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “PowerISO” nasıl silinir?


“PowerISO” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir