PTT Memur Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Posta memuru olmak isteyenler ne yapmalıdır?

PTT personel alımlarına katılmak isteyen kişiler PTT’nin kendi web sitesinde bulunan iş başvuru formunu doldurmalıdır. Formun doldurulmasının ardından mülakat süreci gerçekleştirilir, kişiler sözlü ve yazılı sınava alınır ve sınav sonuçları göz önünde bulundurulur. Böylelikle iş başvuruları onaylanabilir.

PTT kurye olmak için ne yapmalıdır?

PTT personel maaşları hakkında bilgi için cbiko.gov.tr adresinden staj başvurularını kabul etmektedir. PTT personel alımlarına katılmak isteyenler PTT web sitesinden iş başvuru formunu doldurabilirler, formun doldurulmasının ardından mülakat süreci gerçekleştirilir, kişiler sözlü ve yazılı sınavlara alınır ve sınav sonuçlarına göre iş başvuruları onaylanabilir.

PTT KPSS istiyor mu?

Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek bedensel veya zihinsel hastalığının olmaması, resmi sağlık kurulu raporu ile kanıtlanmalıdır. 3) KPSS P3 seviyesinde en az 70 (yetmiş) puan almış olmak gerekmektedir.

PTT devlet memuru mu?

MADDE 8 − (1) PTT personel 14/7/1965 tarihli 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerine tabi olmaksızın idari hizmet sözleşmesi ile çalıştırılır.

PTT’de nasil ise girilir?

Elektronik imzanız veya mobil imzanız yoksa PTTKEP hesabı ön başvurunuzu Online Ön Başvuru bölümünden gerçekleştirdikten sonra PTT Müdürlüklerine şahsen veya kanuni temsilciniz aracılığı ile başvurarak sözleşme imzalama işlemlerinin tamamlanmasının ardından PTTKEP hesabı sahibi olabilirsiniz.

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


  • Aşağıdaki maaş bilgiler 4 ocak 2023’te açıklanan %30 memur zammına göre güncellenmiştir.
  • Yeni gelen zamların ardından PTT gişe memuru maaşları 16.523 TL ile 24.180 TL aralığında değişiyor.
  • Yeni başlayan PTT gişe memurları 13.858 TL artı çocuk yardımı, çalışmayan eş yardımı, yabancı dil tazminatı, performans ücreti, kıdem tazminatı ve mesai ücreti de eklenince en azından kimseye muhtaç etmeyen bir maaşa ulaşıyor. 
  • PTT Kurye maaşları ise yeni başlayanlar için 10.920 TL civarındadır. Tabii ki yukarıda saydığımız eklemeler kuryeler için de geçerli. Buna mesai ücretini de eklersek 13.650 TL’yi bulmaktadır.
  • PTT Özel Güvenlik maaşları başlangıç olarak 13.650 TL civarındadır. Görev süresine göre ve kıdeme göre alacağı ek tazminatlar ile aile yardımıyla birlikte maaşlar yükselmektedir.
  • PTT müdür maaşları ise ortalama 26.000 TL civarındadır.

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Gişe memurları ne kadar maaş alıyor?
PTT gişe memuru ne demek?
PTT büro görevlisi nasıl olunur?
PTT posta dağıtım elemanı nasıl olunur?

2022 ptt memur maaşları
PTT gişe memuru maaşı 2022
PTT başmüdür maaşı
PTT gişe memuru maaşları
PTT is başvurusu
PTT Müdürü maaşı 2022
PTT taşeron işçi maaşları 2022
PTT maaş SORGULAMA


Yayımlandı

kategorisi