Radyoloji Teknikeri Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

2022 Sağlık Bakanlığı Röntgen teknikeri atama sayısı | 85 bin atama kaç  Röntgen teknikeri (Radyoloji) atanacak? Röntgen bölümünden kaç kişi  alınacak? - Timeturk Habertether-usdt-logo

Radyoloji Teknikeri Nedir?

Radyoloji Teknikeri, sağlık kurumlarında tanı amacıyla görüntüleme incelemeleri yapan, bir uzmanla birlikte çalışan bir meslek grubudur.

Radyoloji Teknikeri Ne İş Yapar?

Radyoloji Teknikeri, X ışınları, manyetik rezonans görüntüleme ve bilgisayarlı tomografi gibi yöntemleri kullanarak hastaların dokularını, organlarını, kemiklerini ve damarlarını inceler.

Radyoloji Teknikeri Nasıl Olunur?

Radyoloji Teknikeri olmak için üniversitelerin Radyoloji Teknikerliği bölümünü bitirmek gerekir. Bu 2 yıllık bir eğitim programıdır ve mezunlarına Radyoloji Teknikeri unvanı verilir.

Bu bölümü okuyup mezun olan kişiler, sağlık kuruluşları ve hastanelerde Radyoloji Teknikeri olarak çalışabilirler. Ayrıca, mezun olduktan sonra ilgili kurumlarca yapılan sınavları başarı ile geçerek, Radyoloji Teknikeri sertifikası alabilirler. Bu sertifika ile, Radyoloji Teknikeri olarak çalışmalarını daha güvenli ve etkili bir şekilde sürdürebilirler.

Radyoloji Teknikeri İçin İş İmkanları Nelerdir?

Radyoloji Teknikerleri, sağlık kuruluşlarında çalışarak, hastalara tanı konması amacıyla X ışınları, MR ve bilgisayarlı tomografi gibi görüntüleme tetkikleri yaparlar. İş imkanları arasında araştırma hastaneleri, şehir hastaneleri, devlet hastaneleri ve özel görüntüleme merkezleri yer alır.

Radyoloji Teknikerlerinin görevleri arasında randevu programlamak, hastalarla görüşmek, hastaları konumlandırmak, x-ray makinelerini ayarlamak, görüntüleri çekmek, sonuçları raporlamak, hastaların kayıtlarını tutmak, mahremiyeti koru ve sarf malzemelerini kontrol etmek bulunur.

2023 [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşları ne kadar oldu? [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] ayda kaç para kazanıyor?


EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Radyoloji Teknikeri 9.360  11.700  21.830

Radyoloji teknikeri maaşları 2023 yılında yapılan zamlardan sonra 11,600 TL ila 14,554 TL aralığında değişiyor.

  • Yeni mezun bir Radyoloji Teknikeri: 9.360 TL
  • 5 yıllık Radyoloji Teknikeri maaşı: 11,700 TL
  • 10 yıllık Radyoloji Teknikeri: 21.830 TL

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nedir, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] nasıl olunur, [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] olma şartları ve [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere [xyz-ips snippet=”MaasKisaBaslik”] maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Diğer tüm mesleklerin maaşını görmek için tıklayınız

Radyoloji çalışanı ne kadar maaş alır?
Radyoloji ne kadar maaş alır 2022?
2 yıllık radyoloji mezunu ne iş yapar?
2 yıllık radyoloji bölümü nedir?

Radyoloji Maaşları devlet
Radyoloji Maaşları 2022
Almanya radyolog maaşları
2 yıllık Tıbbi goruntuleme Teknikleri maaşları
Radyoloji Teknikeri maaş 2022
Yurtdışında Radyoloji Teknikeri maaşları
Radyoloji uzmanı maaş drtus
Radyoloji Teknikeri maaş 2022 devlet


Yayımlandı

kategorisi