Search
Generic filters

Selectra yan etkileri ne zaman geçer?

File:selectra 50 Mg.jpg - Wikimedia Commons

SELECTRA genellikle birçok kişi tarafından iyi tolere edilir. Ancak herhangi bir ilaç gibi, bazı yan etkileri olabilir.

Yan etkiler, ilacın alınmasından hemen sonra başlayabilir veya birkaç gün veya hafta sonra ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, yan etkilerin ne kadar süreceği, kişinin yaşına, sağlık durumuna, ilacın dozuna ve kişinin vücudunun ilaca nasıl tepki verdiğine bağlı olarak değişebilir.

SELECTRA 50 mg 28 film tabletin yan etkileri arasında genellikle baş ağrısı, uyku hali, halsizlik, mide bulantısı, ishal, kabızlık, ağız kuruluğu, ağızda tat değişikliği, aşırı terleme, cilt döküntüleri, titreme, uykusuzluk ve anksiyete sayılabilir.

Yan etkilerinizin ne kadar süreceğini tahmin etmek zordur. Ancak, genellikle yan etkilerin birkaç gün veya hafta içinde hafifleyip ortadan kalkması beklenir. Yan etkileriniz devam ederse veya ciddileşirse, lütfen doktorunuzla konuşunuz.

SELECTRA tedavisinin aniden kesilmesi halinde sersemlik, titreme, uyku bozukluğu, huzursuzluk, kaygı, baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı ve uyuşma görülebilir. Bu belirtiler genel olarak ciddi değildir ve genellikle birkaç gün içinde kaybolur. Bazı vakalarda 1 – 2 ay kadar sürebildiği bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir