Sistem Geri Yükleme Başarıyla Tamamlanmadı Başarısız Oldu Hatası Çözümü

Windows işletim sistemlerinin hepsinde bulunan sistem geri yükleme özelliği gerçekten çok fazlasıyla işimize yarıyor ve tüm acil durumlarda sorunu kökten çözerek bizi rahatlatıyor.

Fakat bazen bu işlemi gerçekleştirmek isterken “sistem geri yükleme başarısız oldu” şeklinde bir hata ile karşılaşılmaktadır. Eğer siz de sistem geri yükleme tamamlanmadı ve benzeri türden bir problemle karşılaştıysanız, bu yazımda nasıl düzelteceğinizi kısaca anlatıyorum.

1- İlk olarak yapmanız gereken şey eğer varsa antivirüs programınızı 10 dakikalığına devre dışı bırakmak ve öyle sistem geri yüklemeyi denemek.

2- Eğer sorun devam ediyorsa Başlat‘ı açıp Komut yazın ve Komut İstemi seçeneğine sağ tıklayarak açılan menüden Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın.

Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki kodu yazıp Enter’a basın.

sfc/scannow

Sistemi tarayıp hataları düzeltmesi için bir süre bekleyin. Tarama bitince bilgisayarı yeniden başlatın ve sistem geri yüklemeyi tekrar deneyin.

4- Yine aynı hatayı aldıysanız, bu defa farklı bir tarihi seçerek sistem geri yüklemeyi deneyin belki de sorun düzelecektir.

5- Bilgisayarıma sağ tıklayın ve açılan menüde Özellikler‘e tıklayın. Açılan pencerede gelişmiş sistem ayarları seçeneğine tıklayın.

Açılan pencerede Sistem Koruması sekmesine tıklayın ve işletim sisteminin yüklü olduğu sürücüyü seçip Yapılandır butonuna basın. Sorunu düzelttikten sonra Tamam butonuna basarak pencereleri kapatın.

Hepsi bu kadar basit.

Yukarıda verdiğim 5 yöntemden bir tanesi sorununuzu kesin olarak çözecektir.

Dilerseniz aşağıdaki videoya göz atarak sistem yapılandırma başarısız oldu sorununu çözebilirsiniz.


Yayımlandı