Search
Generic filters

Skype İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Skype Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 85 MB
 • Programın üreticisi: Skype Inc
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Skype” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Skype, Microsoft tarafından geliştirilen bir internet üzerinden görüşme ve mesajlaşma uygulamasıdır.

Bu uygulama, bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi çeşitli cihazlarda çalışır ve ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

Skype, sesli ve yazılı iletişim kurmanızı sağlar ve ayrıca kameralı görüşme yapabilmenizi de destekler.

Skype, ayrıca gruplar oluşturarak, birden fazla kişiyle aynı anda görüşme yapabilmenizi de sağlar.

Skype’ın diğer özellikleri arasında dosya paylaşımı, ekran paylaşımı, çeviri hizmetleri ve daha fazlası bulunur.

Skype, ayrıca ücretli hizmetler sunar ve bu hizmetler arasında ülkelerarası aramalar için düşük ücretler, Skype Numarası gibi özellikler yer alır.

Skype, internet üzerinden iletişim kurmak isteyen kullanıcılar için kullanışlı bir seçenektir ve ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir.

Skype nasıl kullanılır?

Skype, internet üzerinden görüşme ve mesajlaşma yapmanızı sağlayan bir uygulamadır ve çeşitli cihazlarda çalışır. Aşağıdaki adımları takip ederek Skype’ı kullanabilirsiniz:

 1. Skype’ı indirin ve kurun. Skype, çeşitli işletim sistemleri için mevcuttur ve indirme linkleri resmi web sitesinden veya diğer güvenilir kaynaklardan bulunabilir.
 2. Skype’ı açın ve giriş yapın. Skype uygulamasını açtıktan sonra, kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmalısınız. Eğer Skype’ı ilk kez kullanıyorsanız, öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekecektir.
 3. Arkadaşlarınızı ekleyin. Skype’ta, arkadaşlarınızı ekleyerek onlarla görüşme yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Arkadaş eklemek için, uygulamanın sol tarafındaki “Contacts” (Arkadaşlar) bölümüne tıklayın ve “Add contact” (Arkadaş Ekle) seçeneğine tıklayın. Bu seçenek sayesinde, Skype kullanıcı adınızı girerek arkadaş listenize ekleyebilir veya e-posta adresinizi girerek e-posta ile davet gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınızı ekledikten sonra, onlarla görüşme yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz.
 1. Görüşme yapın ve mesajlaşın. Arkadaş listenizde olan bir kişiyle görüşme yapmak için, arkadaş listenizde bulunan kişinin adına tıklayın ve “Call” (Ara) seçeneğine tıklayın. Kameralı görüşme yapmak için ise “Video Call” (Kameralı Görüşme) seçeneğini kullanabilirsiniz. Mesajlaşmak için ise, arkadaş listenizde bulunan kişinin adına tıklayıp “Send a message” (Mesaj Gönder) seçeneğine tıklayın.

Bu adımları takip ederek Skype uygulamasını kullanarak görüşme yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Skype, ayrıca gruplar oluşturarak birden fazla kişiyle aynı anda görüşme yapabilmenizi de destekler. Bu özelliği kullanmak için, arkadaş listenizde bulunan kişileri seçip “Create a Group” (Grup Oluştur) seçeneğine tıklamanız yeterlidir.

Skype Ekran Görüntüleri


2023 01 02 17 35 55 2

Bilgisayara “Skype” Nasıl Yüklenir?


“Skype” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Skype” nasıl silinir?


“Skype” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir