Sosyal Hizmet Uzmanı Maaşları Ne Kadar? 2023 Güncel Zamlı Maaşlar

Sosyal Hizmet Uzmanı Kimdir, Nerelerde Çalışır? - Üsküdar Üni

Sosyal Hizmet Uzmanı maaşlarına zam geldi! Enflasyon zammından Sosyal Hizmet Uzmanı da nasibini aldı! Peki yeni zamlı Sosyal Hizmet Uzmanı maaşları ne kadar oldu dersiniz?

Sosyal Hizmet Uzmanı Nedir Ne İş Yapar?

Sosyal hizmet uzmanları, ekonomik, sosyal ve kültürel sorunları olan bireyler, gruplar ve toplulukların sıkıntılarını tespit ederek çözümlemelerine yardımcı olurlar. Bu kişilerin çevrelerinde kendilerinden bağımsız olarak gelişen olumsuz koşulları ortadan kaldırmalarına destek sağlarlar. Sosyal hizmet uzmanlarının amacı toplumun refah seviyesini yükseltmektir.

Sosyal Hizmet Uzmanının Görevleri

Sosyal hizmet uzmanlarının görevleri arasında, toplumda sorun yaşayan gruplarla çalışarak sorunların kök nedenlerini ortaya çıkarmak, elde edilen verilere dayanarak sorunlara çözüm önerileri sunmak, bireylerin, grupların veya toplumun farkındalığını artırmak, kişilerin özgüven kazanmasına yardımcı olarak problemleri çözmek, engelli çocuğu olan ailelerle görüşmeler yaparak ailenin engelli bireyin sorumluluğunu üstlenmesini sağlamak, ailelerin sosyal hizmet kurumlarıyla ilişkilerini geliştirmek, ev ziyaretleri yaparak kişilerin kurum tarafından sağlanacak desteğe ihtiyaçları olup olmadığını belirlemek, maddi bakımdan zorluk çeken yaşlıların huzurevine yerleştirilmesi için gerekli çalışmaları yürütmek, kimsesiz çocukların koruyucu aile bulmasını sağlamak gibi görevler yer alır.

Sosyal Hizmet Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal hizmet uzmanı olmak için sağlık bilimleri fakültesi sosyal hizmetler yüksekokulunda okuyup, başarılı bir şekilde mezun olmak gerekmektedir. Üniversite sınavında yeterli puanı alarak bu bölüme girmek mümkündür.

Sosyal hizmet uzmanlığı eğitimi, ekonomi, psikoloji, sosyal antropoloji, siyasal bilimler, sosyoloji, sosyal hizmet alanları, sosyal hizmet yöntemleri, sosyal refah, nüfus dinamiği, aile ve çocuk refahı gibi konuları içermektedir.

Son yapılan zamlardan sonraki Sosyal Hizmet Uzmanı maaşları şu şekilde:

Sosyal Hizmet Uzmani Maaslari 2023 2

2023 Sosyal Hizmet Uzmanı maaşları ne kadar oldu? Sosyal Hizmet Uzmanı ayda kaç para kazanıyor?


  • 2023 Ocak zammıyla birlikte Devletin kadrosunda KAMUDA çalışan Sosyal Hizmet Uzmanı maaşı ortalama olarak aylık 14.125 TL maaş alır. En yüksek maaş ise 16.250 TL civarındadır.
  • En düşük Sosyal Hizmet Uzmanı maaşları Ocak 2023 zammıyla birlikte 14,260 TL oldu.
  • Ortalama Sosyal Hizmet Uzmanı maaşları 17,515 TL seviyesinde.
  • Tecrübeye göre en yüksek sosyal hizmet uzmanı maaşı ise 20,150 TL’ye kadar çıkıyor.
EN DÜŞÜK ORTALAMA EN YÜKSEK
Sosyal Hizmet Uzmanı 11.650  14.560  26.530

Not: Tüm maaşlar 2023 asgari ücret zammıyla birlikte, yani asgari ücret 8.500 TL olduktan sonra tekrar araşıtırılıp revize edilerek yüzde 55’lik asgari ücret zammına göre güncellenmiştir.

2023 yılı için en güncel Sosyal Hizmet Uzmanı maaşlarını paylaştık. Diğer sitelerin yaptığı gibi işin üç kağıtçılığına kaçarak Sosyal Hizmet Uzmanı nedir, Sosyal Hizmet Uzmanı nasıl olunur, Sosyal Hizmet Uzmanı olma şartları ve Sosyal Hizmet Uzmanı görevleri gibi gereksiz bilgilerle sayfayı doldurup vaktinizi çalmak istemedik. Üç kuruş fazla para kazanmak uğruna prensiplerimizden vazgeçmiyoruz ve direkt olarak sizlere Sosyal Hizmet Uzmanı maaşlarını sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki butona basarak aklınıza gelebilecek tüm mesleklerin 2023 güncel maaş bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir