Search
Generic filters

SpeedFan İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Speedfan

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 3 MB
 • Programın üreticisi: Alfredo Milani-Comparetti
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“SpeedFan” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


SpeedFan, PC’nizin sabit sürücülerinin, fan hızlarının ve donanım sıcaklık ölçümlerinin performansını ve sağlığını izlemek için kullanımı kolay bir araçtır. SpeedFan başlangıç için korkutucu olabilir ancak öğrenme eğrisi yüksek değildir.

Birkaç kez kullandıktan sonra arayüzü ve özellikleri tanıyacaksınız. Program Windows bilgisayarınızdaki sorunları gidermenize yardımcı olabilir, böylece hata ayıklayabilir ve hasarı değerlendirebilirsiniz.

Genel olarak, sıcaklığı kontrol altında tutmak için fanı kontrol etmenizi sağlayan harika bir donanım izleyicisidir.

Fan hızını kontrol eder ve performansı izler

SpeedFan, bilgisayarın sağlığını ve performansını az bir çaba ile değerlendirmenizi sağlayan yararlı bir araçtır. SpeedFan indirme için bir kuruş bile ödemenize gerek kalmadığından, program temel işlevselliği sunar.

Bu arada, PC’nizi zirvede çalıştırmak için iyi bir araçtır. Son sürümde, geliştirici, yeni çıkan donanım bileşenlerinin performansını ölçmek için özellikler ekledi.

Güncellemeleri yayınlamak konusunda geliştirme ekibi oldukça aktiftir. Piyasada yeni donanım bileşenleri yayınlandığında, SpeedFan güncellemeler yapar ve ölçümleri doğru hale getirir. Bu hafif program sistem kaynaklarına yük olmaz ve arka planda çalışmaya devam eder.

SpeedFan kullanımı kolay mıdır?

SpeedFan, temel teknik becerilere sahip olmanız gerektiği kapsamlı bir arayüze sahiptir. Programı kullanmaya başlamadan önce, özellikleri ve işlevselliği öğrenmeniz gerekir. Kurulumu başlattıktan sonra, eğer önceki bilgisayar bilgisi eksikse, ilk ekran korkutucu olabilir. Ancak, SpeedFan indirme paketi içinde ücretsiz eğitimler mevcuttur.

Çoğu insan araçlarını fan hızlarını kontrol etmek için kullanır, bu nedenle PC sağlığını denetlemek için sorunsuz bir yoldur. Bu program ile, fanın hızını, rüzgar hızını ayarlayabilir ve PC bileşenleri içinde sıcaklığı kontrol edebilirsiniz. SpeedFan, fanı daha yüksek hıza çevirmenizi sağlar, böylece donanım bileşenleriniz soğuk kalır.

SpeedFan’ın ana kullanım amacı nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, SpeedFan’ın ana amacı PC fan hızını izlemek ve kontrol etmektir. Ancak, program diğer temel özellikleriyle birlikte gelir ve tam donanımlı bir donanım izleyicisi olarak işlev görür. Bileşenlerin aşırı ısınmasını önler ve bilgisayar sağlığı hakkında genel bilgileri görüntüler. Ayrıca, sabit sürücülerin nasıl işlediği hakkında net bir fikre sahip olabilirsiniz. Zamanla, bir bilgisayar bozuk veya gereksiz dosyalar biriktirebilir. SpeedFan, ancak bu tür sorunları tanımlar ve sorun alanlarını çözmek için düzeltici önlemler önerir.

Benzer araçlarla tanışıksanız, o zaman bilirsiniz ki SpeedFan, bilgisayardaki sorunları çözmeniz için harika bir fırsat sunar. Ayrıca, bileşenlerin sağlığını izleyerek çeşitli sorunları anlayabilirsiniz. Araç, birden çok video rehberiyle birlikte gelir, bu nedenle PC’nizi iyi bir şekilde tutmak için çeşitli özellikler arasında gezmenizde herhangi bir sorun yaşamazsınız.

SpeedFan’ın eksileri nelerdir?

SpeedFan’ı her açtığınızda, program yönetici izinleri ayrıntılarınızı girmenizi gerektirir. Zamanla, bu takip etmek için yorucu bir süreç olabilir.

Kullanıcı profili veya cihaz kimliğini hatırlamak için bir seçenek ideal olacaktır. Ayrıca, SpeedFan kapsamlı bir araçtır ve zamanla belirli bazı yönleri öğrenmeniz gerekir.

Program temel işlevsellikler sunar ve Windows hataları, hata düzeltmeleri veya sorunlar için özelliklerle dolu bir sorun giderici olarak hareket etmez.

SpeedFan Ekran Görüntüleri


47386 Img 63C54Fc963B54 2

47386 Img 63C54Fca182E2 4

Bilgisayara “SpeedFan” Nasıl Yüklenir?


“SpeedFan” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “SpeedFan” nasıl silinir?


“SpeedFan” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir