Search
Generic filters

The Sims 4 İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

The Sims 4 Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: İngilizce
 • Programın boyutu: 1 MB
 • Programın üreticisi: Electronic Arts
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“The Sims 4 ” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


The Sims 4, bir oyun olup, insan hayatını taklit etmeye çalışan bir simulasyon oyunudur. Oyun, kendi karakterlerinizi (Simlar) yaratıp, onların hayatını yönetmeyi amaçlar. Oyunda, Simlarınızın yapabilecekleri birçok aktivite bulunur, mesela evde yemek yapabilir, uyuyabilir, çalışabilir, arkadaşlarla takılabilecekleri birçok yerde bulunur. Ayrıca, Simlarınızın kariyerlerini de yönetebilir, mesela işlerine gidebilirler ve ileride yükselebilirler.

Oyunda, Simlarınızın dış görünüşlerini de özelleştirebilirsiniz. Örneğin, saç modelini, giysilerini ve tatillerini seçebilirsiniz. Simlarınızın duyguları ve ihtiyaçları da vardır ve bunları da kontrol edebilirsiniz. Örneğin, Simlarınız aç kalırsa yemek yapmalısınız veya uykuya ihtiyaç duyarsa yatmalısınız.

The Sims 4, birkaç farklı özellikler sunar:

 1. Gelişmiş karakter yaratma: Oyunda, Simlarınızın dış görünüşlerini ve kişiliklerini özelleştirebilirsiniz.
 2. İleri seviye ev yapımı: Oyunda, evlerinizi tasarlamak için birçok farklı seçenek bulunur.
 3. İşler: Simlarınızın kariyerlerini yönetebilir ve onları işlerine gönderebilirsiniz.
 4. Arkadaşlar ve aile: Simlarınızın arkadaşları ve aile üyeleri olabilir ve onlarla ilişki kurabilirsiniz.
 5. Günlük aktiviteler: Simlarınızın yapabilecekleri birçok günlük aktivite bulunur, mesela yemek yapabilir, evde vakit geçirebilir veya dışarıda takılabilirler.

Oyun, PC ve Mac için mevcuttur.

The Sims 4 nasıl oynanır? İpuçları

Sims 4 oyununun temel amacı, oyuncunun yönettiği karakterlerin (Simlar) hayatlarını yönetmek ve onları mutlu etmektir. Oyun içinde birçok aktivite bulunur ve oyuncu bu aktiviteleri yaparak Simlarını mutlu etmeye çalışır. Aşağıda oyunu oynamaya başlamak için bazı ipuçları bulabilirsin:

 1. Oyunu başlatıp, kendi Sim’ini oluştur. Bu aşamada Sim’in görünümünü, karakter özelliklerini ve isteklerini seçebilirsin.
 2. Ev yarat. Sim’in oturacağı evi tasarla ve döşe. Bu aşamada Sim’in ihtiyaçlarını düşünerek, evi donat. Örneğin, yatak, mutfak ve banyo gibi olmazsa olmazları unutma.
 3. Sim’in ihtiyaçlarını karşıla. Simların iştahlarını, uyku ihtiyaçlarını, tuvalet ihtiyaçlarını ve stres seviyelerini düzenli olarak kontrol et ve onların ihtiyaçlarını karşılaştır.
 4. Sim’in zevklerini keşfet. Sim’in zevkleri nelerdir? Hangi aktiviteleri sevdiklerini keşfet ve onları bu aktivitelerle mutlu et.
 5. Arkadaşlıkları yarat. Sim’in hayatında yeni arkadaşlar edinmek ve mevcut arkadaşlıklarını geliştirmek önemlidir. Arkadaşlıklarını geliştirmek için Sim’in arkadaşları ile birlikte zaman geçir ve onlarla içtiğin gibi aktiviteler yap.
 6. İşe gidip para kazan. Sim’in işe gidip para kazanması, evini düzenli bir şekilde sürdürebilmesi için önemlidir. İş aramaya başla ve Sim’in ilgi alanına uygun bir iş bul.
 7. Eğlen. Oyun sırasında Sim’in aktiviteler yaparak eğlenebileceğini unutma. Örneğin, spor yaparak sağlıklı kalabilir, müzik dinleyerek rahatlayabilir veya yeni yemekler denemek gibi hobileri olabilir.

The Sims 4 Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: 64 Bit. Windows 7/8/10/11
 • İşlemci: 1.8 GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000
 • Bellek: 4 GB RAM
 • Depolama: 16 GB boş alan
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon X1300, Intel GMA X4500

The Sims 4 Ekran Görüntüleri


Aman Unutmayın! The Sims 4 Bugünden İtibaren Her Platformda Ücretsiz

The Sims™ 4 Digital Deluxe Upgrade Steam'De

Bilgisayara “The Sims 4 ” Nasıl Yüklenir?


“The Sims 4 ” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “The Sims 4 ” nasıl silinir?


“The Sims 4 ” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir