Toplu PDF Boyut Düşürme (Azaltma) Programı Ücretsiz PC İçin

Computech PDF Compress, Windows bilgisayarlar için tamamen ücretsiz bir pdf boyut düşürme (pdf boyutunu azaltma) programıdır.

Programın rakiplerinden en büyük farkı bedava olması ve toplu (çoklu) işlem yapma özelliğinin bulunması olarak gösterilebilir. Bu sayede tek tek pdf dosyalarını küçültmek yerine, sahip olduğunuz tüm pdf dosyalarının hepsini birden toplu olarak boyutunu azaltabilir.

Dosyaları tek tek programa eklemek için her defasında sol üst köşedeki Add Files butonuna basın ve bilgisayardan pdf dosyasını seçin.

Dosyaları toplu olarak programa eklemek için ise üst taraftaki Add Files in Folders yazan butona basarak pdf dosyalarının bulunduğu klasörü seçmeniz yeterlidir. Seçilen klasördeki tüm pdf dosyaları otomatik olarak programa eklenir ve ana pencerede listelenir.

Ardından yine üst taraftaki Compress yazan butona basarak boyut düşürme işlemini başlatın.

En üstteki Options butonuna tıklayarak küçültme oranını ve diğer bazı ayarları değiştirebilirsiniz.

Burada Compression Settings alanında 5 farklı küçültme seçeneği veriliyor. Yukarıdan aşağıya doğru gittikçe seçenekler daha az küçültme yapıyor. En üstteki seçenek (Screen) en çok küçülten iken, en alttaki seçenek (Prepress) en az küçültendir.

Target Path kısmında Same as source seçili ise küçültülmüş pdf dosyasını orijinal dosyanın yer aldığı klasöre kaydeder.

Eğer başka bir klasöre kaydetmesini isterseniz, Destination bölümünden Browse butonuna basıp bilgisayardan kaydedileceği klasörü seçin.

Tamamen bedava hizmet veren Computech PDF Compress programını Windows için BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

Desteklediği işletim sistemlerinin listesi:

Windows 10 32/64 bit
Windows 8 32/64 bit
Windows 7 32/64 bit
Windows Vista 32/64 bit
Windows XP


Yayımlandı