Search
Generic filters

Tureng Sözlük (2023) İndir, Nedir? Nasıl İndirilir? Nasıl Kullanılır?

Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Tureng Sözlük Indir

 • Programın lisansı: Ücretsiz
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 200 kb
 • Programın üreticisi: Tureng Çeviri Ltd.
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP

“Tureng Sözlük” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


Tureng Sözlük, Türkiye’de en çok tercih edilen online Türkçe-İngilizce sözlüktür ve artık Windows 11 ve Windows 10 kullanıcıları için de hizmet vermektedir.

Veritabanı, tercüme edilmeyen aramalar ile zenginleştirilmekte ve alanında uzman tercümanlar tarafından hergün güncellenmektedir.

10 yıllık çeviri geçmişine ve deneyimine sahip olan Tureng Çeviri firması tarafından kurulan Tureng Sözlük, çeviri, eğitim, mühendislik, iş dünyası ve dış ticaret sektörlerinde çalışanlara ücretsiz olarak sunulan online bir sözlüktür.

Özellikleri arasında Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye 3 milyondan fazla çeviri ve arama entegrasyonu bulunmaktadır.

Tureng, Türkçe-İngilizce sözlük programıdır. Bu program sayesinde, Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarını ve İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıklarını arayabilirsiniz. Tureng sözlük programı ayrıca İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarının yanı sıra örnek cümleler içerir. Bu sayede, kelimelerin doğru kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Tureng sözlük programının kullanımı çok kolaydır ve ücretsiz olarak kullanılabilir.

Tureng sözlük programı nasıl kullanılır?

Tureng Sözlük programını kullanmak için öncelikle yazılımı bilgisayarınıza indirin ve kurun. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Tureng Sözlük programını açın.
 2. Arama kutusuna çevirmek istediğiniz kelimeyi yazın.
 3. “Çevir” butonuna tıklayarak çeviri işlemini başlatın.
 4. Çeviri sonucu, programın ana ekranında gösterilecektir. Bu sonuç, kelimeyi Türkçe’den İngilizce’ye veya İngilizce’den Türkçe’ye çevirdiğiniz takdirde gösterilecektir.

Bu adımları izlediğiniz takdirde, Tureng Sözlük programını kullanarak Türkçe kelimelerin İngilizce karşılıklarını ve İngilizce kelimelerin Türkçe karşılıklarını arayabilirsiniz.

Tureng Sözlük Ekran Görüntüleri


2023 01 02 13 00 05 2

Bilgisayara “Tureng Sözlük” Nasıl Yüklenir?


“Tureng Sözlük” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “Tureng Sözlük” nasıl silinir?


“Tureng Sözlük” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir