Search
Generic filters

Ücretsiz En İyi SEO Analiz Siteleri (2023) SEO Raporu

Ucretsiz En Iyi Seo Analiz Siteleri 1

SEO profesyonelleri için en iyi ücretsiz online SEO denetim web sitelerinin listesini sunuyoruz. SEO, bir web sitesinin arama motorlarında görünürlüğü için çok önemlidir.

Direk olarak bir web sitesinin organik trafiğine etki eder. İyi bir SEO, bir web sitesini arama sonuçları sayfasında yer almasını sağlar. Bu, web sitesine rekabet üstünlüğü ve organik trafikte bir artış sağlar.

SEO Denetimi, bir web sitesinin tam bir analizidir. SEO Denetimi, web sitesini ve sayfalarını SEO önerileri listesine göre kontrol eder ve sorunları vurgular. Bu yöntem yükleme süresi, yanıt süresi, geri bağlantılar, sıralama, anahtar kelimeler, trafik vb. gibi çeşitli testleri gerçekleştirir.

Tüm bilgileri bir SEO raporu olarak toplar. Bu rapor, web sitelerinin SEO’sunu anlamanıza ve sorunları çözmek için önerilen aksiyonları önerir.

Bu yazı 4 ücretsiz web sitesi sunar ve ücretsiz SEO Denetleyicisi sunar. Sadece bu SEO denetim aracından herhangi birine giderek, web sitesi URL’sini ekleyin ve bir SEO denetimi gerçekleştirin. Bir dakika veya iki içinde, web sitesi için ayrıntılı bir rapor alırsınız.

1- ZadroWeb.com

2023 01 22 08 49 40 3

ZadroWeb, herhangi bir web sitesinin SEO denetimini yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz bir online SEO Denetleyicisi sunar. Bu, web sitesinde 24 farklı türde test gerçekleştiren güçlü bir SEO denetim aracıdır. Test sonuçlarını hemen en üstte gösterir.

Sonuçlara göre, 100’den bir SEO puanı verir. Altında, ayrıca online olarak paylaşabileceğiniz ve PDF’e dışa aktarabileceğiniz ayrıntılı bir SEO denetim raporu alırsınız.

Rapor, yükleme süresi, boyutu ve web sitesindeki dosya sayısıyla başlar. Bu yanında, organik anahtar kelimelerin pozisyonlarını listeler. Ayrıca Yetki Skoru, Alan Adı Yetkisi, Sayfa Yetkisi, PageSpeed (Masaüstü) ve PageSpeed (Mobil) durumunu da gösterir.

Tüm bunların durumunu doğru bir şekilde göstermek için, 0 ile 100 arasında bir puan çubuğu kullanır. Bu aracı ayrıca girdi bağlantılarının sayısını ve listesini de gösterir. Listede, ilgili anker metni ile (varsa) bağlantılar bulunur.

Sonra Meta-Analiz, Erişilebilirlik, On-Page SEO ve Sosyal Medya gelir. Bu bölümlerin her biri ilgili testlerin listesini içerir. Her metnin durumunu göstermek için renk kodlarını kullanır. Basitçe bir teste tıklayarak genişletip raporu kontrol edebilirsiniz. Düşük skorlar durumunda, bu aracıda önerilen değişiklikleri sunar.

Tüm bu özellikleriyle, bu aracınız web sitesi için ayrıntılı bir SEO raporu sunar. Ve en iyi yanı, tüm bunlar ücretsiz. Hesap olmadan istediğiniz zaman bu SEO Denetleyicisini kullanabilirsiniz.

Artıları:

 • Bu aracı, SEO denetiminin gerekli tüm yönlerini kapsayan bir raporu oluşturur.
 • Tamamen ücretsiz ve istediğiniz kadar SEO denetimini gerçekleştirmenizi sağlar. Rapor iyi düzenlenmiş ve kolayca gezinebilir.
 • Raporu online olarak paylaşma ve PDF’e dışa aktarma seçeneği.
 • İhtiyaç olduğunda önerilen değişiklikleri önerir.

Eksileri:

 • Bazı performans ve kullanılabilirlik metrikleri eksik.

2- SEOptimer.com

47816 Img 63Ccd1D5Eeb4D 5

SEOptimer, web sitenizin SEO’sunu ayrıntılı bir rapor sunan bir SEO Denetleyici aracı sunmaktadır. Denetiminizi ilk yaptığınızda gördüğünüz şey puanlama olacaktır.

Birçok teste dayalı olarak, web siteniz için genel bir puanlama verir. Sonra, On-Page SEO, Linkler, Kullanılabilirlik, Performans ve Sosyal gibi öğeleri ayrı ayrı puanlar.

Tavsiyeler bölümünde, web sitenizdeki tüm sorunları öncelikli olarak listeler. SEO optimizasyonu için ilgili tavsiyeleri almak için farklı bölümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sonra, On-Page SEO, Sıralama, Linkler, Kullanılabilirlik, Performans, Sosyal ve Kullanılan Teknoloji gibi konulara daha derin bir bakış sunar. Bu, gerektiğinde sonuçlar ve tavsiyelerle birlikte düzinelerce testi kapsar.

Artıları:

 • Bu aracı, SEO’yu etkileyebilecek her şeyi kapsayan geniş bir raporu oluşturur.
 • Rapor sekmeler halinde iyi düzenlenmiştir.
 • İhtiyaç olduğunda önerilen değişiklikleri önerir.

Eksileri:

 • Ücretsiz kullanıcılar için sınırlı SEO denetimleri.
 • SEO denetim raporu paylaşma veya dışa aktarma seçeneği yoktur.

3- SEOSiteCheckup.com

2023 01 22 08 56 35 7

SEOSiteCheckup, başka bir ücretsiz online SEO denetim web sitesidir. Bu web sitesi, bir web sitesinde birkaç dakika içinde bir SEO denetimi gerçekleştirebilir.

Bunu yaparken, o web sitesinde yaklaşık 65 test gerçekleştirir. Sonunda, web sitesine bir SEO puanı verir ve web sitesinin geçtiği, başarısız olduğu ve uyarıların sayısını gösterir.

Puanın hemen ardından, web sitesinde düzeltilmesi gereken sorunları listeler. Sorunları önceliklerine göre ayrıntılar ve o sorunları düzeltmek için önerilen çözümlerle birlikte listeler.

Sonra, Or common SEO Issues, Speed Optimizations, Server and Security, Mobile Usability ve Advanced SEO ile ilgili derin bir rapor görürsünüz. Ekranın sağ tarafında, bu öğeleri renk kodları kullanarak toplam kontrol listeler. Bunu farklı bölümlere atlamak için kullanabilirsiniz.

Her bölge, raporlar ve önerilerle bir dizi testi kapsar. Tüm bunlarla, web sitesinin SEO performansı hakkında detaylı bir rapor alırsınız.

Artılar:

 • Bu araç web sitesinden tam SEO denetimini oluşturur.
 • Rapor tıklama-atlamaya göre bölümlere ayrılmıştır.
 • Gerekli olduğunda önerilen değişiklikleri önerir.

Eksiler:

 • Ücretsiz kullanıcılar için sınırlı SEO denetimleri.
 • SEO denetim raporu paylaşma veya dışa aktarma seçeneği yok.

4- NeilPatel.com

2023 01 22 08 58 25 9

NeilPatel, birçok SEO araçları sunan popüler bir web sitesidir. Ücretsiz kullanabileceğiniz basit bir SEO Denetim aracı var. Bu araç, ücretsiz olarak sınırlı sayıda denetim gerçekleştirmenizi sağlar. Sonuçlarda, On-Page SEO Puanı, Organik Aylık Trafik, Organik Anahtar Kelimeler ve Geri Bağlantılar gösterilir.

Bu aracın, web sitesindeki birkaç yüz sayfayı kontrol ettiği ve her sayfanın durumunu gösterdiği görülür. Bunun yanı sıra, web sitesinde keşfedilen SEO sorunlarının bir listesini görürsünüz. Son olarak, site hızı gösterilir. Bu, masaüstü ve mobil cihazlarda yükleme zamanı, etkileşim ve görsel stabiliteyi içerir. Bu araçla ücretsiz kontrolle elde edeceğiniz tek şey bu.

 • Artılar:
 • Bu araç web sitesinden hızlı bir SEO denetimi oluşturur.
 • Gerekli olduğunda önerilen değişiklikleri önerir.

Eksiler:

 • Ücretsiz kullanıcılar için sınırlı SEO denetimleri.
 • SEO denetim raporu paylaşma veya dışa aktarma seçeneği yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir