Search
Generic filters
Programı İndir
İndirme işlemi başlatılıyor... Lütfen bekleyiniz...
Beklemeden indirmek için buraya tıklayınız.

Utorrent Icon

 • Programın lisansı: Ücretsiz / Reklamlı
 • Programın dili: Türkçe
 • Programın boyutu: 1,68 mb
 • Desteklediği platformlar: Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 7, XP
 • Üretici firma ve resmi websitesi: Ludvig Strigeus

“µTorrent” Kısaca Nedir Ne İşe Yarar?


µTorrent, Bittorent istemcilerine göre daha fazla özelliğe sahip olan, açık kaynak kodlu bir torrent indirme yazılımıdır. Öne çıkan özellikleri arasında bandwidth önceliklendirme ve zamanlama bulunur. Ayrıca, bu uygulamanın bilgisayar kaynaklarını en az miktarda kullanması ve küçük boyutu nedeniyle çok başarılı olduğunu düşünüyoruz.

µTorrent, çoklu kaynaklardan aynı anda indirmeyi destekler ve genel olarak veya her bir torrent dosyası için band limiti belirlemenize olanak tanır. Ayrıca, kesilmiş veya kopmuş bağlantıları kendisi devam ettirme özelliğine de sahiptir. Bu uygulama, 45’den fazla dil desteği de sunarak, torrent indirmeyi sevenler için birebir.

uTorrent nasıl kullanılır?

uTorrent, bir BitTorrent istemcisi olarak bilinen bir yazılım aracıdır. Bu aracı kullanarak, internet üzerinden dosya indirme işlemlerini yapabilirsiniz. Aşağıda, uTorrent’ı nasıl kullanabileceğinize dair genel bir yol gösterici verilecektir:

 1. Öncelikle, uTorrent’ı indirin ve bilgisayarınıza yükleyin. İndirme işlemini yapmak için, uTorrent’ın resmi web sitesine giderek yazılımı indirebilirsiniz.
 2. uTorrent’ı açın ve istediğiniz dosyayı indirmek için bir .torrent dosyası bulun. .torrent dosyaları, indirmek istediğiniz dosyanın internet üzerinde bulunan bir kopyasının yerini gösteren dosyalardır. .torrent dosyalarını bulmak için, arama motorlarını kullanabilir veya bir torrent sitesine giderek arama yapabilirsiniz.
 3. Bulunduğunuz torrent sitesinde, indirmek istediğiniz dosyanın adını aratın ve ilgili sonuçlar arasından istediğiniz dosyanın .torrent dosyasını seçin. .torrent dosyasını indirme işlemini başlatmak için, dosyanın üzerine tıklayın veya dosyayı bilgisayarınıza indirmek için “İndir” düğmesine tıklayın.
 4. uTorrent’ı açtıktan sonra, indirme işlemini başlatmak için .torrent dosyasını uTorrent’a sürükleyin veya uTorrent’ın ana ekranında “Dosya” menüsünden “Yeni İndirme” seçeneğine tıklayarak .torrent dosyasını açın.
 5. uTorrent, indirme işlemini başlatıp tamamladıktan sonra, indirilen dosyayı bilgisayarınızdaki istediğiniz klasöre kaydedebilirsiniz. İndirme işlemini izlemek için, uTorrent’ın ana ekranındaki indirmelerin durumunu takip edebilirsiniz.

Not: uTorrent ve benzeri BitTorrent istemcilerini kullanarak dosya indirme işlemleri yaparken, lütfen yasal olarak indirilebilir dosyaları indirin ve telif hakkı ihlali yapmayın.

µTorrent Ekran Görüntüleri


Utorrent 3.5.5 Build 46348 Ekran Goruntusu 1 2

“µTorrent“ adlı programı geri sayımı beklemeden direkt olarak bizim sunucumuzdan yüksek hızda indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

µTorrent İndir

µTorrent Programı İçin VirusTotal.Com Tarama Raporu:


2022 12 21 15 42 42 4

Not: Bu kadar çok tehlike uyarısı vermesinin asıl nedeni programı kurarken size ekstra birkaç sponsor yazılım yüklemeyi teklif etmesidir. Bu teklifleri reddederek sorunsuz kurabilirsiniz. Benim de bilgisayarımda severek kullandığım bir programdır.
Rapor sayfasına gitmek için tıklayınız

Bilgisayara “µTorrent” Nasıl Yüklenir?


“µTorrent” isimli yazılımı PC ye yüklemek için hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. İndirdiğiniz program dosyasına (genelde EXE uzantılı dosya olur) çift tıklayın
 2. Açılan pencerede genellikle programın kullanım koşullarını kabul etmeniz istenir. Ekranda Accept veya Kabul Et şeklinde seçenek varsa seçerek işaretleyin yada buton şeklindeyse butona basın.
 3. Ardından Next yada İleri yazan butona basarak ilerleyin.
 4. Sponsorlu reklam yazılımı yüklemeyi teklif ederse, reddederek (onay verilen işareti kaldırarak) Next (İleri) yazan butona basıp sonraki ekrana devam edin.
 5. Farklı bir pencere görürseniz yine Nexte yada İleriye basarak ilerleyin.
 6. Install yada Yükle yazan buton görürseniz basarak kurulumu başlatın.
 7. Bir süre sonra kurulum tamamlanınca, Başlat menüsünü açarak biraz önce yüklediğiniz programın simgesine tıklayıp çalıştırabilirsiniz.

Bilgisayardan “µTorrent” nasıl silinir?


“µTorrent” isimli yazılımı PC den silmek için  hazırladığımz resimli anlatıma göz atabilir veya özet olarak aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Başlat menüsünü aç
 2. Arama kutusuna kaldır yazıp klavyeden Entera bas
 3. Açılan pencerede programı bulup en sağındaki üç noktaya bas
 4. Açılan menüden Kaldıra bas

Tüm PC Yazılımı Kategorileri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir